Ar darbuotojai sugrįš į biurus pasibaigus Covid pandemijai? Ko gero, kad sugrįš, ir labai greitai. Tokią išvadą galima daryti iš naujausių Google duomenų apie Jungtinės Karalystės gyventojų srautą į biurus.

Šiuo atveju įdomūs yra iš karto du aspektai:

• Įsibėgėjus vakcinavimui, Jungtinės Karalystės gyventojų srautas į biurus pradėjo žaibiškai augti. Balandžio pabaigoje žmonių srautas į biurus Jungtinėje karalystėje buvo didžiausias per visus 2021 m. Ir spėju, kad jis toliau augs. Priežastis paprasta – darbuotojai yra pavargę nuo darbo nuotoliniu būdu ir nuolatinių online pasitarimų, ilgų darbo valandų ir buvimo vienoje erdvėje visą parą. Todėl pasitaikius progai, darbuotojai iš karto grįžtą į ofisus.

• Kitas įdomus aspektas: vertinant Jungtinės Karalystės gyventojų srautą į biurus nuo pat Covid pandemijos pradžios, galima įžvelgti įdomią tendenciją: su kiekvienu nauju karantino režimu, UK gyventojų srautas į biurus nukrisdavo vis mažiau. Tai puikiai atspindi gyventojų pripratimą prie viruso: žmonės ne taip jautriai reaguoja į naujus suvaržymus ir yra linkę labiau judėti į uždaras erdves ir didinti socialinių kontaktų skaičių – kadangi ne taip bijo viruso ir jo pasekmių kaip pandemijos pradžioje.

Dar vienas įrodymas, kad užsitęsus pandemijai, karantino režimai dėl gyventojų psichologinio nuovargio yra vis mažiau efektyvūs.

Aleksandras Izgorodinas, „SME Finance“ ekonomistas.