Baldai, biurai ir buities reikmenys jau greitai bus gaminami iš kartono

„Artimiausiu metu mūsų laukia kartono era. Nors daug kam ši mintis skamba tiesiog neįtikėtinai, tačiau miškai tikrai ilgai neišlaikys tokio kirtimo tempo, o plastmasė labai teršia aplinką ir praktiškai nesuyra ją panaudojus. Jau dabar, be tradicine kartono panaudojimo sritimi tapusio prekių pakavimo, iš kartono vis dažniau gaminami ir kasdienės namų apyvokos reikmenys, ir net baldai“, – įsitikinęs Julius Niedvaras, anksčiau ilgus metus vadovavęs Lietuvoje „SEB bankui“, o pastaraisiais metais plėtojantis vis labiau augantį Lietuvoje šeimos verslą. 

2017-aisiais metais naują kartono gaminių gamyklą Širvintų rajone pasistatęs bankininkas tvirtina tik pradedąs įsimylėti kartoną, nors šį verslą kurti pradėjo prieš 3 metus. Juliaus Niedvaro vadovaujamoje šeimos bendrovėje „Japaletė“ šiuo metu dirba 12 žmonių, tačiau per artimiausius kitus metus planuojama sukurti dar trigubai tiek darbo vietų ir plėsti gaminamų gaminių asortimentą. 

Pradėjo nuo padėklų gamybos 

Kol kas naujojoje gamykloje gaminamos modernios kartotinės paletės ir kartoniniai užpildai baldų pakavimui, tačiau žinomo bankininko planai atitinka moderniausių kartono gamintojų siekius. Ateityje J. Niedvaras įžvelgia pasaulį, kuriame įprastas medžiagas – plastiką, medį ar metalą – keis kartonas ar dar negirdėtos, tačiau stipriomis ekologinėmis charakteristikomis pasižyminčios medžiagos. 

„Šiuo metu mūsų pagrindinis produktas – europinio standarto paletės, kurias aktyviai naudoja pažangiausios ir ekologija besirūpinančios įmonės. Baldų, maisto, farmacijos pramonės įmonės, susipažinusios su kartotinių padėklų galimybėmis, charakteristikomis ir privalumais, vis drąsiau pasirenka kartoną“, – kartono verslo pradžią apibūdina J. Niedvaras. 

Neįtikėtinai tvirti ir ekologiški gaminiai

Lengvi, tvirti, lanksčiai pritaikomi konkrečios įmonės poreikiams, švarūs ir ekologiški kartotiniai padėklai gaminami tik iš gofruoto kartono ir vandens pagrindo klijų. Modernūs padėklai ne tik užtikrina saugų gaminių gabenimą, tačiau padeda sutaupyti kuro, leidžia pervežti vienu metu daugiau krovinių, palengvina žmonių darbą sandėlyje. Kartotiniai padėklai yra palyginti pigesni nei mediniai, juos galima pritaikyti prie užsakovų saugomos ir gabenamos produkcijos ypatumų. Be to, tai yra itin ekologiška produkcija – kartoniniuose gaminiuose nesiveisia vabzdžiai, neplinta ligos, o panaudoti jie vėl tampa žaliava kartonui – jie superkami ir perdirbami taip pat kaip makulatūra. 

Kartonas draugiškesnis aplinkai nei kitos medžiagos 

„Ekologiškumas mums yra labai svarbus, todėl, kalbėdami su potencialiais pirkėjais, akcentuojame kartotinių palečių perdirbimą ir saugumą aplinkai, – sako J. Niedvaras. – Galiausiai, juk mes kalbame apie visų mūsų sveikatą ir Lietuvos gamtos tausojimą, todėl tikime, kad vis daugiau įmonių ir organizacijų pradės rinktis aplinkai draugiškesnį produktą.“ 

Žinomas bankininkas pasirinko nebankinio finansavimo bendrovę „SME Finance“ 

Naują verslą J. Niedvaras su šeima plėtoja pagal Europos Sąjungos struktūrinių fondų projektą „Regio Invest LT+”. Finansavimo vingrybes žinantis patyręs bankininkas apyvartinėms lėšoms finansuoti ieškojo įvairių sprendimų. „Be jokios abejonės, svarstėme tiek bankų teikiamas paslaugas, tiek kitas finansavimo galimybes, –  pasakoja J. Niedvaras. – Tačiau įvertinę visumą, savo naujam verslui finansuoti pasirinkome „SME Finance“ teikiamą faktoringą.“ 

Pernai gruodį pirmosios sąskaitos finansavimu pasinaudojusi „Japaletė“ dabar faktoringu naudojasi vidutiniškai du – tris kartus per savaitę. J. Niedvaras sako, kad bendra sąskaitų finansavimo suma jau viršijo pirmąjį šimtą tūkstančių eurų ir ji vis auga, kaip ir auga „Japaletės“ klientų ratas. 

Paslaugas vertina lyg gurmaniškus patiekalus 

Paklaustas, ar puikią reputaciją turintis patyręs bankininkas savo naujam verslui negavo finansavimo bankuose, J. Niedvaras neslepia: „Be jokios abejonės, pirmiausia pasidomėjau bankų teikiamomis sąlygomis. Tačiau kiekvieną paslaugą, kaip unikalų kulinarijos patiekalą, sudaro ne pavieniai ingredientai – druska, pipirai, ar kiti prieskoniai, o jų visuma. „SME Finance“ komandoje dirba daug patyrusių bankininkų, ir mums labiausiai patiko, kad paslaugų kainos, sprendimų priėmimo operatyvumo, požiūrio į kliento poreikius, lankstumo ir bendravimo kultūros aspektais šios įmonės teikiamos paslaugos tapo tinkamiausiu finansavimo sprendimu.“