UAB „Laudo“, veikianti pavadinimu „Fogo Fire Protection“, yra viena iš nedaugelio bendrovių Lietuvoje, teikiančių kompleksinius gaisro saugos sprendimus ypač dideliems statybų objektams. 25 specialistus vienijanti įmonė veikia visoje Lietuvoje ir vienu metu gali aptarnauti skirtingose vietose esančius objektus, kur jie bebūtų – Vilniuje ar Klaipėdoje, Mažeikiuose ar Zarasuose. „Fogo Fire Protection“ rūpinasi statinio konstrukcijų atsparumu ugniai, automatinėmis priešgaisrinėmis užuolaidomis ir kitais mechanizmais, saugančiais žmones ir turtą nuo ugnies. Įmonė taip pat projektuoja inovacines dūmų šalinimo sistemas, atlieka „karšto dūmo“ testus, vykdo kompleksinius priešgaisrinių sistemų bandymus.

Kaip pasakoja įmonės direktorius Martynas Matulevičius, auginant verslą ir didinant aptarnaujamų objektų skaičių, būtina daugiau investuoti. Apsiimant teikti priešgaisrinę saugą didesniems objektams, brangiau kainuoja ir saugos sprendimai.

Statybų sektoriuje apmokėjimas už paslaugas vėluoja

Priešgaisrinės įrangos montavimui medžiagų ir sprendimų tenka ieškoti užsienyje, bendradarbiaujant su tiekėjais iš Jungtinės Karalystės, Vokietijos ar Lenkijos. Įprastai šiems partneriams už tiekiamas medžiagas ir įrangą tenka mokėti anksčiau, nei grįžta pinigai iš statybų rangovų.

„Statybų sektoriui, labiau nei kitiems, būdingi vėluojantys mokėjimai, – pasakoja M. Matulevičius. – Nors sutartyse įprastai nurodoma, kad už suteiktas paslaugas bus atsiskaityta per 30 dienų, realybėje apmokėjimas vėluoja mėnesį ir ilgiau, todėl pinigų dažniausiai tenka laukti iki 70-90 dienų ir netgi ilgiau.“

Apmokėjimo terminų skirtumai ir būtinybė laiku išmokėti darbo atlygį, sumokėti mokesčius ir atsiskaityti su tiekėjais vertė įmonės vadovą ieškoti finansavimo sprendimų.

Faktoringo paslaugą paskatino išbandyti didelis objektas Kaune

„Pirmą kartą sąskaitų finansavimo paslauga pasinaudojome, kai įsipareigojome tiekti priešgaisrinius sprendimus didžiuliam objektui Kaune. Reikėjo pagaminti ir sumontuoti apsaugos sistemas, o generalinis rangovas iš anksto informavo, kad apmokėjimo teks laukti mažiausiai 70 dienų. Reikėjo investuoti, todėl iš karto kreipėmės į keletą bankų, tačiau visur buvo iškeltas reikalavimas įkeisti turtą. Vienu metu net teko svarstyti apie nuosavo būsto įkeitimą. Tačiau pasitariau su vienu iš bendrovės „SME Finance“ atstovų, kuris parekomendavo pasinaudoti sąskaitų finansavimu. Būtent ši paslauga geriausiai atitiko mūsų tuometinę situaciją“, – taip naudojimosi faktoringu pradžią apibūdina bendrovės „Fogo Fire Protection“ vadovas.

Laiku išmoka atlyginimus, sumoka mokesčius ir atsiskaito su tiekėjais

Kaip sako M. Matulevičius, šiuo metu įmonė sąskaitų finansavimo paslauga naudojasi tik tais atvejais, kai dėl vis didėjančio objektų skaičiaus ir apmokėjimo skirtumų pritrūksta apyvartinių lėšų. „Įprastai laikomės griežtos finansinės disciplinos ir stengiamės remtis nuosavu kapitalu, tačiau kartais prireikia pasinaudoti išoriniu finansavimu. Naudojimasis faktoringu leidžia visuomet laiku atsiskaityti su partneriais, darbuotojais, valstybės institucijomis ir neįkeičiant turto gauti lėšų tolesnei plėtrai, – teigia M. Matulevičius. – „SME Finance“ vertinu už lankstų požiūrį į klientus, nebiurokratinį klausimų sprendimą ir operatyvų pinigų pervedimą. Jie gilinasi į kiekvieną verslą, kurio atstovai kreipiasi dėl finansavimo. Deja, mano verslo situacijoje nei vienas bankas negalėjo pasiūlyti tinkamo sprendimo.“

„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas komentavo, kad bendrovės „Fogo Fire Protection“ verslo specifika reikalauja iš karto kelių sąskaitų finansavimo paslaugų. „Tokiais atvejais, kai pinigai už suteiktas paslaugas grįžta žymiai vėliau, nei reikia sumokėti partneriams ar darbuotojams, faktoringas tampa patogiausiu sprendimu“, – teigia didžiausios Baltijos šalyse faktoringo įmonės direktorius.