Daugiau nei 40 tūkstančių klientų iš 130 šalių – tokie skaičiai lakoniškai atspindi dabartinę bendrovę „Omnisend“, anksčiau veikusią „Soundest“ vardu. Šiuo metu su žinomiausiais prekių ženklais dirbanti „Omnisend“ kuria daugiakanalės rinkodaros automatizavimo platformas įmonėms, vykdančioms elektroninę komerciją. Kas mėnesį milijonai gavėjų iš savo pamėgtų kompanijų gauna individualizuotus laiškus ir žinutes, dalyvauja pasiūlytose akcijose ir žaidimuose, kuriuos įmonės parengia naudodamosi „Omnisend“ sukurtais įrankiais.
Nuolat atnaujina paslaugas ir padeda klientams parduoti daugiau
Kaip pasakoja įmonės vykdomoji direktorė Rimantė Ribačiauskaitė, 2010 m. įmonė veiklą pradėjo nuo svetainių kūrimo. Prieš 4 metus buvo nutarta pradėti kurti sprendimus, skirtus siųsti naujienlaiškius didelėms klientų grupėms, tačiau nereikalaujant iš klientų pusės profesionalių programavimo žinių. Kitaip tariant, buvo nutarta sukurti lengvai administruojamą ir redaguojamą, interaktyvų komunikacijos su klientais sprendimą, kuris net iki 10 kartų pagreitina naujienlaiškių kūrimą.
Įmonė taip pat pradėjo kurti įvairius žaidybinius elementus ir netgi unikalius loterijų sprendimus, kurie įtraukia vartotojus ir stiprina jų lojalumą, iki 30 proc. padidina pardavimus, padeda susigrąžinti iki penktadalio klientų.
Nutarė plėstis, prireikė finansavimo
Kaip parodė praktika, sukurti inovatyvūs produktai puikiai atitiko tuometinius rinkos poreikius – tai leido greitai ir stabiliai auginti verslą. Planuojant dar spartesnę plėtrą per artimiausius penkerius metus, reikėjo plėsti komandą ir ryžtis įsikurti didesniame biure Vilniuje. Kaip teigia R. Ribačiauskaitė, naują biurą įmonės vadovai specialiai rinkosi didesnį nei tuo metu reikėjo, kad būtų kur įkurti vis pasipildančią profesionalų komandą.
Spartų augimą bankai vertina atsargiai
Biurui įrengti ir įsigyti moderniems baldams įmonei prireikė daugiau kaip 100 000 eurų, buvo labai svarbu įsikurti kuo greičiau.
„Svarstėme keletą finansavimo variantų – ar verta mokėti savo lėšomis, ar ieškoti išorinio finansavimo. Finansinių sunkumų nepatirtume bet kuriuo atveju, nes nuosavų lėšų pakako, – patikslina vadovė. – Vis dėlto norėjome augti nesiverždami diržų, todėl pasirinkome išorinius lėšų pritraukimo šaltinius.“
Surado lankstų ir greitą finansavimo būdą
„Omnisend“ direktorė pasakoja, kad reikėjo lankstaus ir greito sprendimo, todėl buvo pasirinktas bendrovės „SME Finance“ faktoringas.
„Patiko, kad „SME Finance“ pirmiausia įsigilino į mūsų situaciją ir įvertino ją iš verslo, o ne iš formaliosios pusės. Mums nereikėjo gaišti laiko daugybei dokumentų surinkti, pakako užpildyti vieną failą. Per trumpą laiką gavome žinią, kad finansavimas bus suteiktas, ir reikiama pinigų suma netrukus pasiekė įmonės sąskaitą“, – patirtimi dalinasi įmonės vadovė.
„SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas komentuoja, kad „Omnisend“ atvejis yra geras pavyzdys, kad spartaus augimo laikotarpiu įmonėms dažnai yra palankesnės ne konservatyvios finansavimo priemonės, o greičiau ir lanksčiau teikiamos paslaugos.
„Mes pirmiausia įvertiname klientų verslo specifiką, išanalizuojame sėkmės priežastis ir tolesnio augimo prielaidas. Suprasdami, kad versle kiekviena minutė yra labai svarbi, sprendimus priimame labai greitai“, – sako M. Mikalajūnas.