Verslas reikalauja greitos reakcijos į pokyčius ir greitų sprendimų – kita vertus, priimami sprendimai turi būti gerai pasverti. Natūralių sulčių, vaikiškų tyrelių gamintoja, bendrovė „Straikas“ prieš kelerius metus nusprendė atgaivinti bebaigiamą užmiršti gėrimą – beržų sulą. Tam reikėjo didelių investicijų ir užsispyrimo, tačiau bendrovės vadovas Gintaras Didžiokas atskleidžia, kas padėjo išsikapstyti iš amžino pinigų trūkumo rato ir lietuviška sula sužavėti vakariečius.

Versle svarbu idėjas įgyvendinti greitai

Bendrovė įkurta 2012-aisiais, ir šio verslo pradžia, pasak G. Didžioko, buvo sudėtinga ir paini: buvo statoma nauja gamykla, o pagrindiniai produktai ir prekių ženklai gimė sujungus dvi verslo idėjas bei veiklas. „Verslo kelyje buvo daug guzų ir nubrozdinimų. Per verslo istoriją, kiek atsimenu, naudojomės visomis galimomis finansinėmis paslaugomis: tiek transporto, tiek įrengimų lizingu, faktoringu. Vis tik pradėjus verslą stambiųjų bankų pasiūlymai ne visuomet atitinka smulkaus ir vidutinio verslo lūkesčius – atsakymo dėl finansavimo tekdavo palaukti, per tą laiką ir konkurentai spėja užaugti, ir tu su savo pastebėta verslo galimybe gali likti ne tik ne pirmas, gal jau net nebe penktas. Tavo unikali idėja rytoj gali dingtelti ir kažkam kitam“, – svarstė G.Didžiokas

Jis sako, kad verslo pradžioje tol, kol gaudavo banko atsakymą, neretai jau būdavo idėjai įgyvendinti panaudojęs nuosavas lėšas. Išplėtojus sulčių gamybą, bendrovės vadovui kilo idėja pasiūlyti pirkėjams gaivios beržų sulos – tuo metu tai buvo naujovė rinkoje, beržų sula buvo prekiaujama nebent ūkininkų turguose pavasarį.
„Produkto sukūrimui, pakavimo įrenginiams, rinkodaros veiksmams vėlgi reikėjo didelių lėšų. Naudojomės banko suteiktapaskola, bet sulos gėrimų „Sip Sap“ įvedimui į rinką, prekybos finansavimui, eksporto plėtrai to nepakako, todėl kreipėmės į „SME Finance“, – sakė pašnekovas. Jis pastebėjo, jog alternatyvaus verslo finansavimo įmonėje sprendimai priimami žymiai greičiau. Žmogus, su kuriuo tariesi dėl finansinių paslaugų ir yra tas, kuris priima sprendimą – finansuoti, ar ne, be to atsiranda geresnis bendrovės situacijos suvokimas.

Globali ekonomika – apkeliavę pusę Europos lietuviški šaltalankiai atpinga

G.Didžiokas teigė, kad be faktoringo paslaugos maisto produktus gaminantys verslai retai išsiverčia. Faktoringas finansuoja didžiąją dalį sumos, už kurią įmonė jau pardavė prekes, bet realių lėšų dar negavo.
„Prekes į parduotuvę vežame kone du kartus per savaitę, o su mumis už jas atsiskaitoma po 90-ies dienų. Dėl šios priežasties įmonei reikia didelių apyvartinių lėšų. Per tą laikotarpį reikia ir naujas žaliavas įsigyti, ir žmonėms altyginimus išmokėti. Tokiais atvejais bendradarbiavimas su faktoringo paslaugas teikiančiu finansuotoju „SME Finance“ tampa itin naudingas, – teigė pašnekovas.
Prieš dvejus metus bendrovė gavo pirmąjį ekologinį sertifikatą, o šiuo metu juda link tikslo, kad absoliučiai visa jų gaminama produkcija būtų ekologiška.