Kaune įsikūrusi bendrovė „Enso Projects“ atlieka šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, vandentiekio, nuotekų ir atsinaujinančios energijos sistemų projektavimo, montavimo, automatizavimo bei projektų valdymo darbus. Bendrovė užsakovams suteikia išsamų inžinerinių sistemų paslaugų paketą, nes komandą sudaro daugiametę patirtį turintys projektavimo, sąmatų, montavimo, automatikos bei projektų valdymo specialistai. Įmonė kuria išskirtinius sprendimus, padedančius taupyti energiją, mažinti statybos laiką ir kaštus, taip pat maksimaliai išnaudojančius alternatyvios energijos šaltinius. Pusę „Enso Projects“ objektų sudaro komercinės paskirties statiniai, kitą pusę – gyvenamieji namai.

Didžiąją dalį paslaugų „Enso Projects“ teikia pirmaujantiems Švedijos ir Norvegijos rangovams.  Šiose šalyse veikia dukterinės „Enso“ įmonės.

Pradeda įrenginėti pirmąjį Švedijos istorijoje teigiamos energijos daugiabučių projektą

Iš kitų specialiųjų statybos darbų ir projektavimo bendrovių „Enso Projects“ išsiskiria aukšta kompetencija ir plačiausia rinkoje specialistų komanda, galinčia projektuoti ir įrenginėti sudėtingiausius objektus. Šiuo metu pradedamas įrenginėti ypatingais energetiniais reikalavimais išsiskiriantis „Backåkra“ daugiabučių projektas Stokholme (Švedijoje) – tai bus pirmieji daugiabučiai Švedijoje, kurie pagamins daugiau energijos, nei jos suvartos. Įmonės kompetenciją patvirtina tiek Lietuvos, tiek užsienio šalių atsakingų institucijų suteikti sertifikatai.

Laimi žinomiausių pasaulyje užsakovų konkursus

Sėkmingai veikianti įmonė nuolat sulaukia pasiūlymų projektuoti ir įrenginėti sudėtingiausias inžinerines sistemas. Bendrovei įprasta dalyvauti didžiausių statybos objektų konkursuose, kuriems „Enso projects“ specialistų komanda yra puikiai pasirengusi.

„Kai gavome galimybę įgyvendinti visame pasaulyje žinomos kompanijos „Skanska“ didžiulio biurų komplekso projektavimo ir rangos užsakymą, sprendimą reikėjo priimti greitai, tačiau reikėjo ir papildomų investicijų, – pasakoja bendrovės „Enso Projects“ finansų direktorius Juozas Valčiukas. – Mūsų versle kiekvienas ambicingas projektas tampa dar vienu kompetencijos įrodymu ir atveria duris tolesnei verslo plėtrai, todėl nutarėme imtis „Skanska“ užsakymo ir rasti finansavimą.“

Svarstė apie nuosavus ir išorinius finansavimo šaltinius

J. Valčiukas pasakoja, kad ieškant šaltinio naujam projektui finansuoti, buvo svarstoma tiek apie nuosavo kapitalo panaudojimą, tiek apie išorinį finansavimą.

„Kruopščiai paskaičiavę nusprendėme, kad apyvartinių lėšų klausimą paprasčiau išspręsime pasinaudoję „SME Finance“ faktoringu, – tęsia „Enso Projects“ finansų vadovas. – Nors faktoringas palyginti kainuoja daugiau nei tektų mokėti bankui už paskolą, tačiau spartus sprendimų priėmimas, lankstus ir dėmesingas požiūris į klientą, paprastas dokumentų tvarkymas ir greitas finansavimo suteikimas be užstato nulėmė, kad pasirinkome būtent sąskaitų finansavimo paslaugą.“   

Projektui finansuoti prireikė 150 000 eurų

„Enso Projects“ kreipėsi dėl faktoringo 150 000 Eur sumai ir jau kitą dieną pinigai buvo pervesti į įmonės sąskaitą.  J. Valčiuko teigimu, sprendimas pasinaudoti faktoringu pasiteisino, nes padėjo laiku sutelkti dideliam projektui reikalingus resursus ir sklandžiai vykdyti įprastą  veiklą.

„Taip pat patiko „SME Finance“ komandos profesionalus požiūris į mūsų verslą, greitas įsigilinimas ir sprendimų priėmimas, draugiškas bendravimas. Visus klausimus, kurie iškyla bendradarbiaujant, išsprendžiame greitai ir sklandžiai, todėl drąsiai rekomenduoju šią faktoringo įmonę ir kitiems“, – sako J. Valčiukas.