Pernai „SME Finance“ smulkiojo bei vidutinio verslo (SVV) įmonėms Lietuvoje suteikė finansavimo už 120 mln. eurų. Palyginti su 2017 metais, suteikto finansavimo suma išaugo beveik 5 kartus. Per 2018 m. bendrovės paskolų portfelis išaugo 4 kartus ir metų pabaigoje siekė 20 mln. eurų. 2019 metais įmonė planuoja jį padidinti iki 50 mln. eurų.
 „Siūlome supaprastiną verslo finansavimo procesą, kai iki 2 mln. eurų finansavimą galime suteikti dar tą pačią dieną, kurią kreipėsi klientas. Augantis poreikis, susidomėjimas nebankiniu finansavimu bei operatyvumas padėjo keletą kartų padidinti nuolatinių klientų skaičių, pasiekti stabilaus augimo ir pritraukti naujų investicijų“, – metinius veiklos rezultatus komentuoja Mindaugas Mikalajūnas, „SME Finance“ direktorius.
 Pagal valdomą paskolų portfelio dydį „SME Finance“ priklauso beveik 45 proc. nebankinio faktoringo rinkos, o bendrai įmonės portfelio dydis sudaro 3 proc. visos Lietuvos faktoringo rinkos. Šiais metais įmonė planuoja išlaikyti spartų augimą ir iki metų pabaigos suformuoti 50 mln. eurų paskolų portfelį. Kaip pastebi M. Mikalajūnas, verslo poreikis nebankiniam sąskaitų finansavimui toliau auga, todėl šiai rinkai 2019 metais prognozuojamas dviženklis augimas.
Įmonė jau finansavo 40 tūkstančių sąskaitų
 Įmonės duomenimis, per visus veiklos metus „SME Finance” jau finansavo daugiau nei 40 tūkst. savo klientų sąskaitų. Vidutinė vienos finansuotos sąskaitos suma siekė 4 tūkst. eurų, o vidutinis vienos sąskaitos finansavimo laikotarpis buvo 41 diena.
 „Pastebime, kad turėdamos perspektyvią verslo idėją, įmonės vis drąsiau kreipiasi į alternatyvaus finansavimo bendroves, ieško operatyvių sprendimų tolesnei veiklos plėtrai. Naudojimasis nebankinio finansavimo paslaugomis tampa vis populiaresnis, o sumos nuosekliai auga – pavyzdžiui, vidutinė finansavimo suma, palyginus su 2017 metais, išaugo dvigubai“, – pasakoja įmonės vadovas. Pasak jo, sąskaitų finansavimu ir toliau aktyviausiai naudojasi prekybos, transporto ir gamybos įmonės. Iš viso per dvejus veiklos metus įmonė sudarė daugiau nei 450 finansavimo sutarčių.
„SME Finance“ finansavimo paslaugomis besinaudojančių įmonių pasiskirstymas pagal sektorius:
 
„SME Finance“ portfelio augimas SVV įmonėms naudingas tuo, kad didėjant paskolų portfeliui, proporcingai auga ir verslo finansavimo limitai, kurie sudaro 10 proc. portfelio dydžio; iki metų pabaigos jie gali pasiekti 5 mln. eurų.
 Šiais metais bendrovė planuoja ir toliau aktyviai investuoti į IT sistemas. „Mūsų tikslas – suteikti klientams naują patirtį naudojantis nebankinio finansavimo šaltiniais, kur jie savarankiškai galėtų valdyti finansavimą ir reikiamas lėšas gautų pasirinktu laiku, dar patogiau ir greičiau“, – teigia M. Mikalajūnas.
80 proc. verslo finansavimo paslaugų sudaro būtent faktoringas
 Veiklą pradėjusi kaip faktoringo įmonė, 2018 m. „SME Finance“ SVV įmonėms pradėjo teikti trumpalaikes paskolas. Tokios paskolos rinkoje yra itin paklausios, nes lėšų verslui dažnai prireikia trumpam laikotarpiui, taip pat vienkartinei  investicijai. Vidutinė 2018 m. bendrovės suteiktų paskolų trukmė buvo 7 mėn., o vidutinė paskolos suma siekė 105 tūkst. eurų.
 Tačiau „SME Finance“ ir toliau didžiausią dėmesį skirs sąskaitų finansavimo paslaugoms, kurios sudaro net 80 proc. įmonės produktų portfelio. Faktoringo populiarumą lemia itin greitas ir paprastas paslaugos suteikimas nereikalaujant užstato – šios sąlygos neseniai veiklą pradėjusioms įmonėms yra ypač svarbios.
Stiprina analitines kompetencijas
 Teikdama finansavimą SVV įmonėms, „SME Finance“ didelį dėmesį skiria ūkio sektorių analizei ir papildomam klientų konsultavimui. Bendrovė reguliariai rengia Lietuvos ir kitų rinkų ekonomines apžvalgas, siekdama verslui pateikti įžvalgų apie verslo aplinką skirtingose šalyse ir analitinės informacijos. „Esame įsitikinę, kad kuo labiau informuoti bus mūsų klientai, tuo efektyvesnius ir taiklesnius verslo sprendimus jie priims ir išvengs klaidų. Dar labiau stiprindami analitines kompetencijas, pernai į savo komandą pakvietėme žinomą ekonomistą A. Izgorodiną, nuolat pateikiantį verslui ekonominės aplinkos apžvalgas“, – komentuoja „SME Finance“ direktorius.
 Per 2018 metus „SME Finance“ komandą padidino 6 kartus ir šiuo metu ją sudaro 24 įvairių sričių profesionalai. Be to, pernai sudarytos svarbios partnerystės su prekinio kredito draudike Coface ir INVEGA suteikia galimybę „SME Finance“ padėti savo klientams įvertinti tiekėjų rizikas, suteikti tinkamą draudimo apsaugą ir kompensuoti patirtus nuostolius, atsiradusius dėl neįvykdytų įsipareigojimų.