„Citadele“ bankas pradėjo bendradarbiauti su didžiausia nebankinių faktoringo paslaugų teikėja Baltijos šalyse „SME Finance“ ir planuoja investuoti 10 milijonų eurų.

„SME Finance“ siūlo alternatyvias faktoringo paslaugas mažoms bei vidutinėms įmonėms Baltijos šalyse ir Lenkijoje. „Citadele“ tapo pirmuoju Baltijos šalių banku, teikiančiu faktoringo paslaugas kartu su nebankine skolinimo platforma.

Šios partnerystės dėka mažos ir vidutinės Lietuvos įmonės galės naudotis vertinga finansine parama kasdieniam verslui palaikyti ir vystyti. Be to, bankas šioms MVĮ siūlys sąskaitų atidarymo ir grynųjų pinigų tvarkymo paslaugas.

„Verslo įmonės ypač svarbios Baltijos šalių ekonomikai, todėl „Citadele“ bankas stengiasi paremti jas įvairiais būdais ir ne tik teikdama bankininkystės paslaugas. Ši nauja partnerystė leis skatinti įmonių augimą, siūlant greitesnes, lankstesnes ir klientų poreikiams pritaikytas finansavimo alternatyvas, “ – sako Vaidas Žagūnis,  „Citadele“ banko valdybos narys ir Verslo bankininkystės tarnybos vadovas Baltijos šalims.

Mindaugas Miklajūnas, SME Finance direktorius: „Džiaugiamės pradedami bendradarbiauti su banku „Citadelė“. Susitarėme su banku dėl pradinės 10 mln. Eur paskolų sumos su galimybe ją didinti iki 15 mln. Eur. Tiek Lietuvoje, tiek visose Baltijos šalyse tai pirmoji tokio pobūdžio partnerystė tarp tradicinio banko ir fintech startuolio. Baltijos šalių rinkose istoriškai susiklostė, kad faktoringo paslaugoms bankai neteikė prioriteto, todėl dabar būtent nebankinio finansavimo įmonės sparčiai didina savo rinkos dalį sąskaitų finansavime. Šiuo atveju „Citadelė“ priėmė strategiškai teisingą sprendimą – kam konkuruoti, jei bendradarbiaudami galime sukurti bendriems klientams daugiau vertės. Pradėti skolinti Lietuvos įmonėms galime jau dabar, o ateityje tokią bendradarbiavimo su banku formą planuojame taikyti ir kitose Baltijos šalyse.“