Faktoringas, arba sąskaitų finansavimas, yra procesas, kai finansinė bendrovė nuperka įmonės išrašytas sąskaitas ir didžiąją dalį jų iš karto apmoka. Pabandykime išsiaiškinti, kaip šitokia finansinė paslauga gali būti naudinga smulkiam ir vidutiniam verslui, ir kuo toks įmonės pinigų srauto padidinimo būdas skiriasi nuo kitų finansinių paslaugų.

Faktoringas atlaisvina jūsų lėšas, paskola – leidžia pasiskolinti

Kaip ir su kiekviena finansine paslauga, įmonės ir jų vadovai dažnai lygina faktoringą ir paskolas, nors iš esmės šios paslaugos nėra labai panašios.

Faktoringo paslauga yra sukurta tam, kad galėtumėte atlaisvinti savo apyvartines lėšas praktiškai be jokių finansinių įsipareigojimų. Dažnai išrašius sąskaitą klientams, jos apmokėjimo dar tenka laukti visą mėnesį, o kai kuriais atvejais ir ilgiau. Tačiau sąskaitos finansavimo paslaugas teikianti bendrovė visą atsakomybę ir tolimesnį bendravimą su klientu (pavyzdžiui, nemokumo atveju) prisiima sau, o pinigus iš karto perveda jums, tad tai gali smarkiai padidinti jūsų įmonės pinigų srautą.

Paskolos verslui veikia visiškai kitaip, kadangi skolinami pinigai priklauso juos skolinančiai bendrovei ir juos turėsite grąžinti. Tad paskolą dažniau renkamasi siekiant spartaus augimo, o faktoringą – dėl apyvartinių lėšų atlaisvinimo.

Be to, paskolos verslui paslauga ganėtinai paprasta ir nesiūlo jokių papildomų galimybių įmonei, neskaitant finansų. Kadangi faktoringas veikia ne skolinimosi, bet turto (sąskaitos) pardavimo principu, jūsų įmonei tai suteiks daug daugiau lankstumo. Taip pat reikėtų nepamiršti, kad faktoringas gali veikti kaip gautinų sumų draudimas, jeigu jūsų klientų mokumas ne visada yra stabilus.

Sąskaitų finansavimas taip pat leidžia gauti pinigus gerokai greičiau ir lengviau nei paskola dėl to, kad tai yra daug mažiau rizikinga priemonė finansinei bendrovei: jūsų parduodamos sąskaitos yra naudojamos kaip užstatas. Pavyzdžiui, net ir koronaviruso pandemijos metu, faktoringo paslaugą „SME Finance“ suteikti gali vos per vieną darbo dieną, dėl to, kad bendradarbiauja su tarptautiniais prekinio kredito draudikais „Coface“, „Euler Hermes“ ir INVEGA. Tad faktoringas yra visada itin greitas ir patikimas būdas lėšoms gauti.

Kam verta rinktis faktoringą?

Sąskaitų finansavimas yra unikali paslauga, galinti būti naudinga daugeliui įmonių, tačiau iš visų bene labiausiai išsiskiria kelios industrijos: logistika, gamyba, transportas ir didmeninė prekyba. Taip yra todėl, kad būtent šioms bendrovėms dažniausiai prireikia papildomų lėšų. Tačiau taip pat dažnai jos turi neapmokėtų sąskaitų: tai yra pinigai, kurie techniškai jau priklauso įmonei, bet dar nėra jų sąskaitoje, nes klientai paprastai mokėjimus atlieka kartą per mėnesį ar delsia dėl kitų priežasčių. Tokiu atveju, imti paskolą neapsimoka ir atlaisvinti savo apyvartines lėšas naudojant sąskaitų finansavimo paslaugą yra daug paprasčiau.

Faktoringą apsimoka rinktis kiekvienai įmonei, kuriai reikia stabilaus ir patikimo pinigų srauto. Taip pat tai yra dažnas pasirinkimas tarp startuolių ar kitų didelio ir spartaus augimo siekiančių bendrovių. Priežastis ta, jog paskolos ir daugelis kitų finansavimo paslaugų turi įtakos jūsų kredito reitingui ir ilgainiui galima greitai pasiekti savo bendrovės limitus, na, o faktoringo paslaugos naudojimas jūsų kredito reitingui įtakos neturės.

Kuo skiriasi faktoringo bendrovės?

Lietuvoje ir užsienyje galima rasti dešimtis faktoringo paslaugos tiekėjų, tačiau kiekvienas jų turi daug skirtumų, kurių iš pirmo žvilgsnio galima nepastebėti.

Visų pirma, kiekviena faktoringo bendrovė turi skirtingų dydžių komandas. Tokių bendrovių nuolatinis komandos augimas rodo, kad paslaugos yra teikiamos sėkmingai, o jų klientai yra ilgalaikiai ir pasitiki jomis, todėl, greičiausiai, galite pasitikėti ir jūs. Faktoringo bendrovių Lietuvoje yra daugybė ir tikrai ne visos jos yra žinomos ir patikimos, tad privalote būti atsargūs ir atlikti kaip įmanoma nuodugnesnę analizę.

Taip pat kiekviena faktoringo bendrovė skiriasi savo paslaugų teikimo greičiu. „SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas primena, kad ši bendrovė savo sprendimą visada pateikia per vieną darbo dieną, o pinigus išmoka vos per valandą, todėl tai yra bene greičiausiai tokią paslaugą suteikti galinti įmonė rinkoje.

Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad kai kurios faktoringo paslaugą siūlančios įmonės, ypač užsienyje, savo paslaugas gali pasiūlyti dar greičiau ir neretai – be didelių reikalavimų. Tačiau tokių įmonių paslaugos yra neproporcingai brangios ir norinčioms sutaupyti įmonėms su jomis bendradarbiauti neapsimoka.

Didžiausios klaidos renkantis faktoringo įmonę

Kadangi rinkoje faktoringo bendrovių yra daugybė, dažnai smulkios ir vidutinės įmonės pasirenka neteisingai. Pagrindė klaida, kurią daro verslai, paprasčiausias sąlygų neskaitymas ir nelyginimas. Kiekviena finansavimo bendrovė siūlo kiek skirtingas sąlygas, todėl nepulkite priimti sprendimo gavę pirmąjį pasiūlymą. Suprantama, kad dažnai ieškant faktoringo paslaugos, spaudžia laikas, tačiau skubėti ir dėl to vėliau pasigailėti paprasčiausiai neapsimoka.

„SME Finance“ vadovas M. Mikalajūnas tikina, kad žemą faktoringo paslaugos kainą siūlančios bendrovės dažnai turi griežtas sąlygas, o kiti lanksčias sąlygas atperka aukštomis kainomis. Tiesa, „SME Finance“ kaskart pasiūlo būtent jūsų įmonei pritaikytą sprendimą, be to, tai yra viena iš dviejų Lietuvoje veikiančių faktoringo bendrovių, naudojančių ir „INVEGA“ portfelinės garantijos lengvatą, pristatytą dėl koronaviruso pandemijos. Taip pat „SME Finance“ yra vienintelė tokia įmonė Lietuvoje, kuri turi bendradarbiavimo sutartis su tarptautiniais prekinio kredito draudikais „Coface“ ir „Euler Hermes“. „Savo sprendimą į mus besikreipiančioms įmonėms pateikiame vos per 1 darbo dieną. Visada stengiamės pasiūlyti patrauklias sąlygas ir esame maksimaliai lankstūs“, – apie faktoringo paslaugos teikimo procesą pasakoja jis.

Faktoringas – paprastas ir greitas būtas padidinti pinigų srautus

Taigi, jeigu esate nedidelė ar vidutinė įmonė, nuolat turite neapmokėtų sąskaitų ir jums praverstų papildomos apyvartinės lėšos, sąskaitų finansavimo paslauga jums gali būti itin naudinga. Jeigu ieškote padėti galinčios faktoringo bendrovės, kviečiame kreiptis į „SME Finance“ ekspertus, kurie patars, atsakys į jūsų klausimus ir neabejotinai pateiks geriausią galimą pasiūlymą, pritaikytą individualiai pagal jūsų poreikius.

50% nuolaida faktoringo sutarties mokesčiui + nemokama pirkėjų patikra

„SME Finance“ faktoringas – Jūsų poreikiams. Dabar yra puiki proga gauti apyvartines lėšas, nes šiuo metu suteikiame 50% nuolaidą sutarties sudarymo mokesčiui bei pridedame nemokamą pirkėjų draudimo patikrą (iki 5 pirkėjų).

Pasiūlymas galioja iki kovo 1 d.

[rounded_button link=’https://www.smefinance.eu/finansavimas/gauti-finansavima/’ text=’Gaukite finansavimo pasiūlymą’]