Išlaikyti geriausius santykius su savo tiekėjais. Ir visiškai nesvarbu, koks yra Jūsų verslas – smulkus, vidutinis ar stambus. Tai yra viena pagrindinių taisyklių, kuri leidžia verslui sėkmingai augti bei siekti užsibrėžtų tikslų. Ir jeigu gerų santykių išlaikyti nesiseka, tuomet Jūsų planai gali sustoti, klientai nusivilti,  o visa tai privesti prie finansinių nuostolių.

Gerus ir artimus santykius su verslo partneriais išlaikyti bei nepatirti nuostolių nėra sunku. O tą be didelio vargo padarysite žinodami šias keletą esminių detalių.

Aktyvi ir aiški komunikacija

Aiškiai bendrauti ir gilintis į detales reikia nuo pat bendradarbiavimo su Jūsų tiekėjais pradžios. Labai tiksliai nusistatykite, kas su kuo tam tikrais atvejais turi bendrauti bei kas ir už ką bus atsakingas. Pažvelkite į tikslus ir detaliau apmąstykite kiekvieno rezultato įgyvendinimą.

Bendravimas su tiekėjais yra kur kas produktyvesnis, jeigu savo versle šiam reikalui paskiriate vieną, konkretų asmenį. Dar geriau, jeigu tiekėjas taip pat turi vieną asmenį, kuris atsakingas už bendravimą su Jumis.

Įsitikinkite, kad tas, kuris atsakingas už Jūsų verslo santykius, skiria pakankamai laiko artimiems santykiams su tiekėju kurti. Nes kuo didesnis artumas, tuo lengviau galima rasti sprendimą bet kokioje krizinėje situacijoje.

Be to, pratinkitės apie potencialias ar jau kilusias problemas kalbėti kuo anksčiau bei operatyviau. Nes kuo greičiau tai padarysite, tuo mažiau kils papildomų nesusipratimų.

Stenkitės sumokėti laiku

Kiekvienas turintis verslą asmuo žino – vėluojantys mokėjimai yra bene pagrindinis veiksnys lemiantis nesėkmę. Ir tai yra akivaizdu, nes bet kuris tiekėjas susidūręs su vėluojančiais mokėjimais niekada į Jūsų verslą nebežvelgs taip teigiamai, kaip anksčiau.

Sumokėti būtent tada, kai tiekėjas tikisi – tolygu užsidėti riebų pliusą jo akyse. Be to, dauguma tiekėjų matydami laiku sumokamas sąskaitas labiau pasitiki ir yra linkę taikyti geresnes kainas bei nuolaidas.

Jei visi galėtume sumokėti laiku, tai visuomet tai ir padarytume. Bet jeigu Jūsų verslas to negali padaryti, tokiais atvejais geriausia išeitis – pasinaudoti faktoringo (sąskaitų finansavimo) paslauga.

„SME Finance“ klientų teigimu, būtent toks sprendimas leido neprarasti ne vienerius metus kurtų, šiltų santykių su tiekėjais.

Valdykite lūkesčius

Visuomet būkite susipažinę su turimomis sutartimis ir jų turiniu, nes tai padės valdyti tiek Jūsų, tiek Jūsų tiekėjo lūkesčius.

Lengviausia tuomet, kai dar prieš bendradarbiaujant abi pusės aiškiai nusistato, kas už tam tikro punkto įgyvendinimą atsakingas ir kas bus, kai jo nepavyks įgyvendinti.

Esate už tam tikrą sutartą dalyką atsakingas, bet jo neišpildėte? O gal Jūsų tiekėjas kažko neįvykdė? Nežudykite lūkesčių, o dirbkite profesionaliai ir pasinaudodami oficialia sutartimi išsiaiškinkite, kas tokiu atveju prisiims atsakomybę. Jei išvengsite bet kokio ginčo, išvengsite ir gerų santykių sugadinimo.

Išlikite sąžiningi

Lengviausia susigadinti gerus santykius su tiekėju – tai kaltinti būtent jį, kai kas nors yra blogai. Ir tik retu atveju būtent taip elgdamiesi su savo partneriais jų neprarasite. Tad visuomet stenkitės išlaikyti šaltą protą bei diplomatiškai įvertinti tam tikras klaidas.

Jei norite išvengti didelių nesusipratimų, išlikite sąžiningi ir objektyviai žvelkite į situaciją. Pagalvokite – ar tam, kad neįvyktų klaida abi pusės bendravo aiškiai? Ar galima kažko pasimokyti, kad klaida nesikartotų ateityje? Jei palaikysite atvirą dialogą bei nebijosite kaltės prisiimti patys, tuomet santykiams pablogėti nepaliksite jokių kelių.

Verslui augti padės ne tik geri santykiai

Geri santykiai su partneriais – sėkmingo verslo pagrindas. Tačiau norint sėkmingai auginti verslą dar reikia turėti ir pakankamai finansinio kapitalo. 

Tad jeigu kapitalo trūkumas trukdo Jums augti, nedvejokite, kreipkitės į patyrusius „SME Finance“ specialistus jau dabar. „SME Finance“ profesionalai detaliai įvertins visus Jūsų poreikius bei pateiks Jums patį tinkamiausią finansavimo sprendimą.

Audrius Beniulis „SME Finance“ pardavimų Lietuvoje vadovas