Šių metų rugsėjo pradžioje „SME Finance“ savo faktoringo paslaugos klientams pristatė savitarnos svetainę. Joje suvedę finansuotinų sąskaitų duomenis, klientai sprendimą dėl faktoringo suteikimo gauna beveik dukart greičiau.  Pasak „SME Finance“ IT vadovo Edvardo Trusovo, nors savitarna yra įprastas dalykas daugelyje verslo šakų,  smulkaus ir vidutinio verslo finansavimo, faktoringo sektoriuje toks sprendimas yra unikalus.   

„Mūsų pasiūlyto sprendimo išskirtinumas tas, kad su savitarnos sistema faktoringas Lietuvos ir Latvijos įmonėms taps greičiausias visame Baltijos šalių regione. Informaciją, dėl kurios anksčiau klientas turėdavo skambinti ir bendrauti su mūsų specialistais, nuo šio jis gali rasti savitarnos svetainėje. Čia jis matys savo faktoringo sutartis, finansavimo limitą, sąskaitas, kurioms jau suteiktas finansavimas, taip pat kiek jis ar jo klientai turi sumokėti mums“, – pasakoja  Edvardas Trusovas „SME Finance“ IT vadovas. 

Kitas svarbus savitarnos svetainės aspektas – prie savitarnos prisijungęs bendrovės klientas gali operatyviau spręsti, kiek apyvartinių lėšų jam reikia pasipildyti ir iš karto pateikti sąskaitų, kurias norėtų finansuoti, sąrašą. Sistemos algoritmai patikrina, ar naujai pateikiamose sąskaitose nėra klaidų, ir iš karto jas perduoda finansavimui. 

„Kol nebuvo savitarnos, faktoringo suteikimas esamam klientui užtrukdavo 1-2 dienas. Nors tai nėra didelis terminas, dabar jis sutrumpėjo beveik perpus. Klientui įkėlus sąskaitą į savitarnos svetainę, sistema iš karto patikrina, ar sąskaita tinkama finansavimui, ar nėra finansuotinų sąskaitų pasibaigusiomis mokėjimo datomis ir pan. Tai klientams sutaupo beveik vieną darbo dieną, nes būtent tiek apytikriai užtrukdavo klientų ir vadybininkų bendravimas telefonu ar elektroniniu paštu, aiškinantis situaciją ar šalinant klaidas, ką dabar atlieka savitarnos sistema“, –  pasakoja E. Trusovas. 

Pasak jo, šis funkcionalumas bus tobulinamas ir toliau. Jau netrukus klientui nereikės įvedinėti sąskaitų duomenų į sistemą arba pildyti sąskaitų pateikimo šablono. Užteks tiesiog nufotografuoti sąskaitą ir įkelti jos nuotrauką. Iš jos sistema atpažins tiek klientą, tiek finansavimo objektą ir išsaugos duomenis. 

 „SME Finance“ savitarnos programavimo darbai užtruko kiek daugiau nei pusmetį.

 „SME Finance“ savitarnos nuotr.

Ar jau naudojatės SME Finance savitarna? Jeigu dar ne – kviečiame išbandyti. Parašykite el. laišką [email protected]