Nors įmonės lizingo paslaugą dažniausiai naudoja automobiliams ar komercinėms transporto priemonėms įsigyti, neretai apsimoka apsvarstyti ir komercinės įrangos lizingo galimybės. Tai gali būti ypač aktualu naujai įsikūrusioms įmonėms, kurios nori lengviau valdyti piniginius srautus, tačiau negali sau leisti iš karto įsigyti efektyviam darbui reikalingo didelio kiekio įrangos. Kodėl verta rinktis būtent įrangos lizingo paslaugą, o ne paskolą ar kitą verslo finansavimo alternatyvą? Pabandykime tai išsiaiškinti.

Kas yra įrangos lizingas?

Įrangos lizingas yra finansavimo tipas, kuris leidžia smulkiam ir/ar vidutiniam verslui įsigyti tam tikrą įrangą, už ją mokant dalimis, tačiau naudojantis ja iš karto. Verslo klientai gali naudoti lizingo paslaugą statybinei ar ūkinei technikai, kompiuteriams, telefonams, gamybiniams įrenginiams ar kitai įrangai įsigyti. Pasibaigus lizingo sutarčiai, įrangą galima įsigyti, sumokėjus likutinę vertę.

Daugiau apie galimas lizingo verslui galimybes galite sužinoti mūsų straipsnyje „Lizingas verslui: kas tai yra ir kaip ši paslauga veikia“.

Kodėl verta rinktis įrangos lizingą?

  • Daug didesnė pirkimo galia. Kadangi naudojantis šia finansavimo paslauga, jums nereikės iš karto mokėti visos sumos už įrangą, jūsų pirkimo galia bus žymiai didesnė. Tai reiškia, kad galėsite įsigyti arba daugiau įrangos, pasirinkti aukštesnės klasės variantus, arba apyvartines lėšas skirti verslo vystymui.
  • Nesikeičianti finansinė padėtis. Skirtingai nei kai kurios kitos finansavimo galimybės, įrangos lizingo sąlygos nesikeičia visu sutarties laikotarpiu, dėl ko lizingo paslauga leidžia lengvai apskaičiuoti ir numatyti savo išlaidas. Be to, jeigu įmonės biudžete atsiranda nepanaudoto kapitalo, lizinguojamą įrangą galima bet kada išsipirkti.
  • Ypač palankios atsinaujinimo galimybės. Nors dalis komercinės įrangos nereikalauja nuolatinių atsinaujinimų, kai kurie daiktai, tokie, kaip galingi nešiojami kompiuteriai, turėtų būti atnaujinami kas kelis metus. Tuo tarpu statybinę ar gamybinę techniką gali tekti atsinaujinti dėl netikėtai pasikeitusių klientų poreikių. Pasirinkus lizingą įrangai, kuria planuojama naudotis vidutiniškai ilgą laiko tarpą, atsinaujinti galima labai paprastai: tereikia rasti pirkėją turimai įrangai ir išsirinkti naują sau. Na, o kainų skirtumą vėliau galima panaudoti naujosios įrangos avanso apmokėjimui. Tai – ypač patogus finansavimo sprendimas.

Lankstumas. Pasibaigus lizingo sutarties laikotarpiui, galėsite rinktis: įsigyti jį už likutinę vertę arba pratęsti lizingo sutartį. Tad skirtingai nei verslo paskola, lizingas suteiks jūsų įmonei didesnį lankstumą ir savo veiksmus galėsite planuoti pagal esamą įmonės finansinę situaciją.

Tinkamiausias variantas jaunoms įmonėms

Įrangos lizingo paslaugą dažniausiai renkasi jaunos įmonės, siekiančios itin spartaus augimo, tačiau toks finansavimo būdas aktualus visiems. Kiek ilgiau rinkoje esančios bendrovės dažniausiai renkasi įrangos lizingą tam, kad galėtų atlaisvinti savo apyvartinį kapitalą. Tuo tarpu startuoliai ir smulkios ar vidutinės bendrovės siekia maksimalaus augimo tempo ir joms reikia nuolat taikytis prie staigių rinkos pokyčių. Lizingo paslaugos siūlomas lankstumas, atsinaujinimo galimybės ir paprastesnis pinigų srautų valdymas yra itin svarbūs aspektai, tačiau jaunos įmonės turi nepamiršti, kad įprasti bankai, priešingai nei „SME Leasing“, joms finansavimo gali ir nesuteikti arba gali pateikti itin nepalankias sąlygas, tad būtina pasirinkti tinkamą bendrovę.

Taigi, įrangos lizingo paslauga gali praversti beveik bet kurio tipo bendrovėms, siekiančioms lanksčių finansavimo galimybių. Jeigu ieškote lizingavimo galimybių arba turite papildomų klausimų, visada galite kreiptis į „SME Finance“ ekspertus, kurie atsakys į jūsų klausimus ir pateiks geriausią pasiūlymą, pritaikytą jūsų įmonės poreikiams.