Lietuvos sąskaitų kreditavimo startuolis „SME Finance“ sulaukė 5 mln. Eur finansinės injekcijos iš Jungtinės Karalystės investicinio fondo „Advance Global Capital“.

Pinigai skirti Lietuvos smulkiajam ir vidutiniam verslui finansuoti, pranešė „SME Finance“.

VŽ žiniomis, pagal pasirašytą susitarimą „Advance Global Capital“ bendrovei „SME Finance“ gali suteikti dar papildomus 20-25 mln. Eur.

„Advance Global Capital“ specializuojasi smulkių ir vidutinių verslo (SVV) sąskaitų finansavime ir investuotojų, kurie siekia investuoti į atsiperkančius bei socialinę naudą teikiančius verslus, pritraukime.

Gilleso Sablino, „Advance Global Capital“ investicijų vadovo teigimu, fondas įmonę „SME Finance“ pasirinko neatsitiktinai.

„Su šia įmone pradėjome derybas 2017 m. viduryje, vėliau, po finansinės analizės, įsitikinome, kad jie yra ne bankinio sektoriaus profesionalai, be to, puikiai supranta iššūkius, su kuriais susiduria SVV Lietuvoje, bandydami išlaikyti stabilų apyvartinį kapitalą. Neabejojame, kad mūsų investicija padės „SME Finance“ finansuoti daugiau pradelstų smulkiojo bei vidutinio verslo sąskaitų ir taip prisidės prie regiono finansinės ekosistemos augimo. Atsižvelgdami į šios rinkos perspektyvą, planuojame ilgą ir efektyvų bendradarbiavimą“, – sako p. Sablinas.

Mindaugas Mikalajūnas, „SME Finance“ generalinis direktorius, pažymi, kad bendrovė investuotojų ieškojo 1,5 metų.

„5 mln. Eur – ne tokia maža suma, tad fondas mūsų įmonėje atliko kruopščią finansinę analizę (angl. due dilligence), po kurios nusprendė per mus finansuoti SVV segmentą Baltijos šalyse“, – sako p. Mikalajūnas.

2016 m. veiklą pradėjusi „SME Finance“ 2017 m. finansavo 25 mln. Eur vertės klientų sąskaitų, per mėnesį finansuodami 4 mln. Eur. Bendrovės paskolų portfelis šiuo metu siekia 5,2 mln. Eur, o per artimiausius 3-6 mėn. planuojama jį padidinti iki 10 mln. Eur.

„SME Finance“ sumoms iki 50.000 Eur taiko nuo 1,5%, o didesnėms nei 50.000 Eur – nuo 1% palūkanas.

Šių metų pavasarį įmonė išplatino obligacijas ir pritraukė 1 mln. Eur investicijų plėtrai, o vasarą pasirašė bendradarbiavimo sutartį su tarptautine verslo rizikos valdymo bendrove „Coface“ ir dabar yra vienintelė nebankinė sąskaitų finansuotoja Lietuvoje, siūlanti gautinų sumų draudimą.

Sąskaitų finansavimas, arba faktoringas, yra alternatyva bankinio sektoriaus teikiamoms paslaugoms, kai sąskaitų finansuotojai už palūkanas perka verslo išrašytas sąskaitas ir iškart perveda jose nurodytą sumą, kad pastariesiems nereikėtų laukti, kol klientai atsiskaitys, ir įšaldyti apyvartinių lėšų.

Plačiau: https://www.vz.lt/rinkos/2017/11/23/lietuviu-saskaitu-kredituotojuibritu-fondas-dave-5-mln-eur#ixzz4zkdPdtfz

Autorius: Paulius Čiulada, „Verslo Žinios“