Sparčiai augančiam verslui būtina turėti pakankamą kiekį apyvartinių lėšų ir pakankamai kapitalo investicijoms, kurios padėtų ne tik užtikrinti sklandžią veiklą, bet ir įsigyti naują įrangą ar kitaip plėsti savo bendrovės veiklą. Viena populiariausių finansinių priemonių, leidžiančių sparčiai augti, yra verslo paskola, kuri gali būti siūloma ir su NT įkeitimu. Tad jeigu turite smulkų ar vidutinį verslą ir ieškote finansavimo galimybių, kviečiame skaityti toliau.

Viskas prasideda nuo Jūsų galimybių įvertinimo

Siekiant gauti verslo paskolą, finansinė bendrovė pirmiausia įvertina galimybes – peržiūri Jūsų įmonės kredito istoriją ir kitus aspektus. Pasiūlymas pateikiamas pagal tai, kokios paskolos norite ir kokia jūsų kredito istorija bei rizikingumas.

Jeigu paskolos užtikrinimui galite pasiūlyti NT įkeitimą, tai Jums leis tikėtis didesnės paskolos su mažesnėmis palūkanomis. Pasiūlius kredito bendrovei NT užstatą (tai gali būti jūsų ofisas, gamykla ar kitas pastatas) paskolą teikianti bendrovė yra užtikrinta, kad savo paskolintą sumą ji vienu ar kitu būdu atgaus, todėl gali suteikti didesnę paskolą ar lankstesnes sąlygas. 

Norint gauti paskolą verslui, reikia padaryti ir namų darbus

Planuojate skolintis ir jau dairotės verslo finansavimo galimybių? Daugelis pamiršta, kad tam būtina pasiruošti. Reikia ne tik žinoti tikslią paskolos sumą ir planuojamą panaudojimą, bet ir pasiruošti mažiau palankiems scenarijams. Didesnės investicijos negarantuoja, kad automatiškai daugiau ir uždirbsite, todėl turite įsitikinti, kad imdami paskolą, sugebėsite vykdyti savo įsipareigojimus net ir tuo atveju, jeigu jūsų pajamos augs lėtai arba neaugs iš viso. Žinoma, paskolos užtikrinimui pasiūlius NT įkeitimą, finansų bendrovė galimai kiek mažiau skirs dėmesio jūsų kredito istorijai ir plėtros planams. 

Svarbu žinoti tai, kad, patartina tinkamai pasirinkti ir pačią finansų bendrovę, su kuria bendradarbiausite. Jokiu būdu nesirinkite pirmojo gauto pasiūlymo ir būtinai palyginkite skirtingų paskolų teikėjų sąlygas. Dažnai tradiciniai bankai paskolos gali apskritai nesuteikti arba pasiūlyti ypač nepalankias sąlygas. Tad jeigu ieškote lanksčių paskolos sąlygų arba turite papildomų klausimų, visada galite kreiptis į „SME Finance“ ekspertus, kurie atsakys į jūsų klausimus ir pateiks geriausią pasiūlymą, pritaikytą jūsų verslo poreikiams.

Kam verslo paskola gali būti naudojama?

Kaip ir užsiminėme straipsnio pradžioje, dažniausiai verslo paskolą renkasi įmonės, kurios nori spartesnės plėtros. Verta pabrėžti, kad nors sėkmingos įmonės gali augti ir organiškai, be išorinės pagalbos, toks augimas gali būti kiek lėtesnis ir mažiau užtikrintas. Tuo tarpu paskola verslui leidžia augti sparčiau nepadarant jokios įtakos apyvartinėms lėšoms ir įprastoms verslo operacijoms.

Paskola dažnai naudojama gamybinės įrangos ar transporto įsigijimui. Šios investicijos leidžia įmonei išplėsti savo gamybinius pajėgumus, paslaugų spektrą, taip uždirbant papildomas pajamas ir pelną. 

Taigi, jeigu galvojate, kad ir jūsų verslui artimiausiu metu gali prireikti papildomų lėšų, kreipkitės į „SME Finance“ ekspertus – visada siekiame pasiūlyti lanksčias ir būtent jūsų situacijai pritaikytas sąlygas, o pasiūlymą pateikiame vos per 24 darbo valandas.