2020 m. rugsėjį veiklą pradėjusi „SME Finance leasing“ skaičiuoja sudariusi sandorių jau už 2 mln. eurų. Lizingo kompanija, priklausanti didžiausiai Baltijos šalyse nebankinio finansavimo bendrovei „SME Finance“, šiais metais užsibrėžė tikslą patekti tarp 5 didžiausių nebankinių lizingo bendrovių Lietuvoje. Tam situacija rinkoje išlieka palanki: bankams ir toliau taikant itin atsargią skolinimo politiką, verslas atsisuka į alternatyvius finansuotojus. 

Pasak „SME Finance leasing“ vadovo Tomo Šūmakario, būtent sudėtingas priėjimas prie bankų verslo paskolų padiktavo sprendimą plėsti teikiamų finansavimo paslaugų ratą ir pasiūlyti lizingą.

„Bankų paskolų verslui portfelis Lietuvoje ir toliau sparčiai traukiasi, o 2020 m. lapkritį buvo pasiektas antirekordas – lyginant su 2019 m. lapkričiu, bankų paskolų verslui portfelis Lietuvoje susitraukė 11,7 proc. Tai didžiausias neigiamas pokytis per visus 2020 m. ir blogiausias rodiklis visoje euro zonoje, rodo Europos centrinio banko duomenys. Tai reiškia, kad bankų paskolų portfelis verslui mūsų šalyje traukiasi sparčiausiai visoje euro zonoje“, – pabrėžia T. Šūmakaris.

Pasinaudodamos „SME Finance leasing“ pasiūlymu, įmonės jau finansavo transporto priemonių, įvairių darbo įrankių, odontologijos technikos įsigijimus. Daugiausia klientų kreipiasi iš žemės ūkio, logistikos, gamybos, mažmeninės ir didmeninės prekybos sektorių.

Per 2021 metus „SME Finance leasing“ planuoja beveik 10 kartų išauginti savo portfelį ir pasiekti 20 mln. eurų bei patekti tarp 5 didžiausių nebankinių lizingo bendrovių šalyje. T. Šūmakaris prognozuoja, kad nepaisant pandemijos iššūkių tai pasiekiamas tikslas – lizingo rinka išliks aktyvi, o tam daugiausiai įtakos turės valstybės paramos paketas ir vartojimo lūkesčiai.

„Kaip rodo rinkos duomenys, vartojimas 2020 metais taip ženkliai nesitraukė, kaip buvo tikėtasi antrojo ketvirčio pradžioje, o kai  kuriuose segmentuose išaugo net tris kartus. Rinkoje jaučiama didelė valstybės skiriamos pagalbos įtaką verslo aktyvumui, pavyzdžiui, šiuo metu galima pasinaudoti net 95 proc. kompensacija palūkanoms. Daug įmonių pasinaudojo valstybės parama, tikiu, kad  2021 m. ja pasinaudojusiųjų bus dar daugiau. Todėl manau, kad lizingo rinka bus tikrai aktyvi – visi pavargo laukti“,– teigia „SME Finance leasing“ vadovas.

„SME Finance leasing“  smulkiam ir vidutiniam verslui teikia visas lizingo paslaugas, minimali finansuojama suma siekia 5 000 Eur, didžiausia – 5 mln. Eur, mėnesinė palūkanų norma su kompensacija prasideda nuo 3 proc. Metinių palūkanų. Lyginant su tradiciniais lizingo rinkos žaidėjais, bendrovė išsiskiria aptarnavimo lankstumu ir greičiu  – sprendimas dėl finansavimo priimamas per vieną dieną, o pateikti paraišką ir sutvarkyti visus sutarties formalumus galima internetu. 

Apie „SME Finance“

2016 m. veiklą pradėjusi lietuviško kapitalo įmonė „SME Finance“ šiuo metu yra didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo technologijų platforma, suteikusi finansavimo už daugiau nei 500 mln. eurų. Įmonė valdo 55,1 mln. eurų finansavimo portfelį. „SME Finance“ turi bendradarbiavimo sutartis su tarptautinėmis prekinio kredito draudikėmis „Coface“, „Euler Hermes“ ir INVEGA.