Didžiausia Lietuvoje smulkaus ir vidutinio verslo nebankinio finansavimo įmonė „SME Finance“, kuriai iš esmės uždarytas bankinio finansavimosi kelias, per obligacijas pasiskolino dar 2 mln. Eur.

„SME Finance“ VŽ informavo, kad per neviešą siūlymą išplatino nuo 1 iki 3 metų trukmės obligacijų, kurių metinių palūkanų vidurkis sudaro apie 8%.

„Obligacijos – vienas pagrindinių ir nepakeičiamų mūsų finansavimosi šaltinių, nes kaip verslas esame bankinio finansavimosi užribyje. Esame šešėliniai bankų konkurentai, todėl esame priversti ieškoti alternatyvių finansavimosi galimybių“, – sako Mindaugas Mikalajūnas, „SME Finance“ direktorius.

Pasak jo, nuo veiklos pradžios 2016 m. įmonė per kelias obligacijų emisijas jau pasiskolino apie 6,7 mln. Eur, o išpirkusi yra obligacijų už 0,6 mln. Eur.

„Dar kreditavimui naudojame apie 100.000 Eur, kuriuos turime kaip įstatinį kapitalą, ir apie 150.000 Eur, kas yra mūsų sukauptas pelnas“, – sako p. Mikalajūnas.

Teigiama, kad neviešus obligacijų siūlymus „SME Finance“ organizuoja pati arba kreipiasi į finansų maklerio įmones. Obligacijas daugiausiai išperka privatūs investuotojai.

„SME Finance“ sąskaitas kredituoja vidutiniškai už 1-3% siekiančias mėnesio palūkanas.

„SME Finance“ skolinimui taip pat neseniai pradėjo naudoti lėšas, gautas iš Jungtinės Karalystės investicinio fondo „Advance Global Capital“.

Kas naudojasi

Skaičiuojama, kad „SME Finance“ paskolų portfelis šiuo metu sudaro 7 mln. Eur, kai, palyginimui, prieš metus sudarė apie 1,5 mln. Eur. Šiemet įmonė planuoja portfelį išauginti iki 15-20 mln. Eur. 

Pasak bendrovės, nebankinius sąskaitų kredituotojus kaip alternatyvą tradicinei bankų teikiamai faktoringo paslaugai smulkus ir vidutinis verslas renkasi dėl lanksčių finansavimo sąlygų ir itin greito ir paprasto finansavimo proceso. Sąskaitų finansuotojai siūlo įmonėms finansuoti klientams išrašytas sąskaitas ir nedelsiant gauti lėšas nelaukiant, kol klientas atsiskaitys su įmone.

Teigiama, kad aktyviausiai šia paslauga naudojasi prekybos, transporto ir gamybos įmonės, taip pat eksportuotojai.

Prieš keletą dienų „SME Finance“ pradėjo bendradarbiauti su atvira pirkimų platforma „DealLink“.

2016 m. veiklą pradėjusi „SME Finance“ šiuo metu jau yra suteikusi finansavimą daugiau nei už 35 mln. Eur.

Straipsnis patalpintas portale vz.lt