Didžiausia Lietuvoje smulkaus ir vidutinio verslo nebankinio finansavimo įmonė „SME Finance“ praneša pritraukusi dar 2 milijonus eurų investicijų ir padidino valdomą paskolų portfelį iki 7 mln. Šiemet įmonė planuoja išauginti portfelį iki 15-20 mln. eurų ir jau netrukus pradėti teikti naujas paslaugas.

„Lietuvoje matome didžiulį poreikį smulkaus ir vidutinio verslo sąskaitų finansavimui, kuris įmonėms leidžia augti gerokai sparčiau, – komentuoja Mindaugas Mikalajūnas, „SME Finance“ direktorius. – Pritraukdami investuotojų, plečiame mūsų galimybes labai palankiomis sąlygomis finansuoti verslą Lietuvoje ir taip pat plėsti kitų paslaugų pasiūlą.“

Paklausa sąskaitų finansavimui auga kartais

Kaip pasakoja M. Mikalajūnas, pastaraisiais metais sąskaitų finansavimo paslauga tarp smulkių ir vidutinių įmonių sparčiai išpopuliarėjo. Ją, kaip alternatyvą tradicinei bankų teikiamai faktoringo paslaugai, verslo įmonės pasirenka dėl lanksčių finansavimo sąlygų ir itin greito ir paprasto finansavimo proceso. Sąskaitų finansuotojai siūlo įmonėms finansuoti klientams išrašytas sąskaitas ir nedelsiant gauti lėšas, mokant minimalias palūkanas ir nelaukiant, kol klientas atsiskaitys su įmone.

Lietuvoje „SME Finance“ yra daugiausia obligacijų forma investicijų pritraukusi faktoringo įmonė. Iki 7 mln. eurų padidėjęs paskolų portfelis leis auginti klientų skaičių ir finansuojamų sąskaitų sumas dar konkurencingesnėmis sąlygomis. Tarp nebankinio finansavimo įmonių „SME Finance“ išsiskiria plačiausiu sąskaitų finansavimo paslaugų pasirinkimu. Kartu su labiau žinomais vietiniu ir eksporto faktoringu, įmonė taip pat teikia uždaro, surinkimo, atsargų, mokesčių, atvirkščio ir kitas faktoringo paslaugas. Netrukus šis sąrašas pasipildys nauja paslauga verslui.

Aktyviausiai naudojasi prekybos, transporto ir gamybos įmonės, taip pat eksportuotojai

Įmonės klientų analizė rodo, kad aktyviausiai sąskaitų finansavimo paslaugomis naudojasi prekybos įmonės. Jos sudaro trečdalį visų klientų. Faktoringas taip pat paklausus tarp transporto ir gamybos bendrovių, atitinkamai sudarančių klientų portfelyje 20 ir 15 proc. Kaip pastebi M. Mikalajūnas, didžiausią poreikį sąskaitų finansavimui rodo eksportuojančios bendrovės, plečiančios veiklą ir ieškančios naujų rinkų užsienyje. „Net pusė mūsų įmonės teikiamo finansavimo sudaro būtent eksporto faktoringas, – pastebi įmonės vadovas. – Šią paslaugą Lietuvoje galime teikti išskirtinėmis sąlygomis, nes vieninteliai Lietuvoje bendradarbiaujame su pasauline prekinio kredito draudimo bendrove „Coface“.

Prieš keletą dienų „SME Finance“ pradėjo bendradarbiauti su atvira pirkimų platforma „DealLink“. Tai smarkiai išplečia smulkių ir vidutinių įmonių galimybes dalyvauti viešuosiuose konkursuose ir iš karto gauti sąskaitų finansavimo pasiūlymą iš „SME Finance“. Kaip prognozuoja M. Mikalajūnas, išplėtus nedidelių įmonių galimybes palankesnėmis sąlygomis tiekti produkciją Lietuvoje ir užsienyje, ženkliai augs ir poreikis įvairioms sąskaitų finansavimo paslaugoms. Strateginės partnerystės su „Coface“ ir „DealLink“ sparčiai didina klientų ratą ir faktoringo poreikį, tuo pačiu padeda pritraukti vis naujų investicijų. Iki šių metų pabaigos planuojama, kad „SME Finance“ turimas paskolų portfelis augs daugiau nei dvigubai, iki 15-20 mln. eurų.

Šaltinis: https://www.alfa.lt/straipsnis/50264707/saskaitu-finansuotoja-sme-finance-pritrauke-dar-2-mln-euru