Didžiausia Baltijos šalyse nebankinio finansavimo įmonė „SME Finance“ per pirmus penkis 2021 metų mėnesius išaugino savo finansavimo portfelį 64 proc. –  nuo 55 mln. EUR sausį iki 90 mln. EUR birželio pradžioje. Iki metų pabaigos planuojama pasiekti 160 mln. EUR visose Baltijos šalyse. Antrąjį šių metų pusmetį paslaugos bus pradėtos teikti ir Suomijoje, o taip sklandžiai įgyvendinami planai įmonę po truputį skatina žvalgytis ir į papildomas galimybes – pilnai įsitvirtinus Baltijos šalyse, neslepiamos ambicijos geografiją praplėsti iki didžiausių Europos valstybių.

„Buvome pasiruošę prisitaikyti prie COVID-19 suvaržymų, dėl to galėjome greitai reaguoti į kritinę situaciją bei sunkiausiu metu finansuoti verslus, kuriems trūko apyvartinių lėšų. Na, o šiuo metu jaučiasi ekonomikos atsigavimas, todėl verslai ir toliau išlieka aktyvūs. Juos pradėjo dominti įvairių tipų investicijos į plėtrą“, – situaciją komentuoja „SME Finance“ pardavimų vadovas Baltijos šalims Lukas Baškys bei priduria, kad dėl pabrangusių medienos, metalo, plastiko žaliavų kainų šiuo metu dažniausiai finansavimo ieško prekybos bei gamybos sektorių atstovai .

Prie „SME Finance“ ambicingų augimo planų turėtų ženkliai prisidėti metų pradžioje aktyviai pradėta vykdyti veikla Latvijoje bei Estijoje. Planuojama, jog iki metų pabaigos finansavimo portfeliai šiose rinkose sudarys bent po 10 mln. Eur.

„Mūsų tikslai labai aukšti, bet kalbant apie plėtrą Baltijos šalyse, žengiame palaipsniui ir tikslų siekiame kryptingai. Latvijoje sėkmingai startavome su faktoringo ir verslo paskolų paslaugomis. Ten, kaip ir Lietuvoje, bankinis finansavimas, ypač smulkiam verslui, yra labai konservatyvus, todėl sulaukėme didelio susidomėjimo iš rinkos. Jausdami tokią paklausą nutarėme investuoti toliau ir netrukus pasiūlysime verslo lizingą.”, – apie procesus vykstančius kaimyninėse šalyse pasakoja L. Baškys. 

Artimiausiuose „SME Finance“ planuose – filialo Suomijoje įkūrimas. Planuojama, kad integracija į šią šalį startuos pradėjus dirbti Suomijos padalinio vadovui, kurį tikimąsi turėti jau rugpjūčio pabaigoje.

Anot L.Baškio, Suomija kaip sekantis plėtros žingsnis pasirinkta, kadangi ši rinka FinTech įmonėms talpina pakankamai potencialo ir nėra taip stipriai išaugusi bei edukuota kaip kitos Skandinavijos šalys.

Vienas svarbiausių „SME Finance“ dabartinio plėtros etapo aspektų – birželio pradžioje Baltijos šalyse veiklą oficialiai pradėjęs SME neobankas, kuris kaip licencijuotas juridinis vienetas nuo šiol kartu su „SME Finance“ sudaro išskirtinę ekosistemą. Smulkus ir vidutinis Baltijos šalių verslas turi galimybę gauti visas finansavimo paslaugas – faktoringą, lizingą, paskolas, kredito liniją – ir kasdienės bankininkystės produktus iš finansinio partnerio, kuriam rūpi tie patys dalykai: greitis, paprastumas, lankstumas ir efektyvumas.

Planuojama, kad augimui Baltijos šalyse ir toliau vystantis tokiu pat sparčiu tempu, poros metų bėgyje „SME Finance“ finansavimo paslaugas teikti pradės ir daugelyje kitų Europos valstybių. Pradedant nuo kaimyninės Lenkijos, o vėliau plečiantis į didžiąsias šalis: Prancūziją, Vokietiją, Ispaniją, Italiją, Portugaliją, Bulgariją, Rumuniją ir Nyderlandus.

2016 metais veiklą pradėjusi „SME Finance“ – Baltijos šalių alternatyvaus finansavimo lyderė verslams siūlanti faktoringą, lizingą, įvairias verslo paskolas, . Įmonė turi bendradarbiavimo sutartis su didžiausiomis tarptautinėmis prekinio kredito draudikėmis tokiomis kaip „Coface“, „Euler Hermes“, „Atradius“.