Atviros pirkimų platforma „DealLink“ ir didžiausia Lietuvoje sąskaitų finansavimo įmonė „SME Finance“ sudarė bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią „SME Finance“ finansuos neapmokėtas „DealLink“ klientų – smulkaus ir vidutinio verslo įmonių – sąskaitas.

Teigiama, kad „SME Finance“, integravusi sąskaitų finansavimo suteikimą į „DealLink“ platformą, per 1-3 dienas priims sprendimą ir, sutarus su tiekėju dėl sąlygų, per keletą dienų perves į jo sąskaitą didžiąją (iki 90%) dalį užsakymo (pirkimo) sumos.

„Teoriškai šia pirkimų platforma ir anksčiau galėjo naudotis visi norintieji, tačiau smulkus ir vidutinis verslas dažnu atveju negalėdavo dalyvauti pirkimuose dėl paprasčiausios priežasties – apyvartinio kapitalo trūkumo, – pranešime spaudai pasakoja Mindaugas Mikalajūnas, „SME Finance“ direktorius. – Mūsų teikiama sąskaitų finansavimo paslauga išsprendžia vieną aktualiausių SVV įmonių problemų ir leidžia greitai atgautus pinigus toliau investuoti į verslo plėtrą.“

Teigiama, kad „DealLink“ pirkimų konkursus įprastai skelbia didžiosios bendrovės, kuriose dažnu atveju apmokėjimo terminas už gautas prekes siekia ir 60, ir net 90 dienų.

„DealLink“ pirkimų platforma suteikia galimybę pirkėjams ir tiekėjams susitikti vienoje erdvėje. Pirkimų procesas šioje platformoje valdomas iki pat sandorio sudarymo. Pasirinkę dominančias veiklos sritis, tiekėjai gauna informaciją apie vykstančius pirkimų konkursus, o pirkėjus pasiekia informacija apie visus konkursu susidomėjusius tiekėjus. Visa komunikacija ir pasiūlymų vertinimas vyksta pačioje platformoje, o suėjus pirkimo terminui, konkursą paskelbusi įmonė pasirenka tinkamiausią tiekėjo pasiūlymą.

„SME Finance“ šiuo metu yra didžiausia Lietuvoje faktoringo (sąskaitų finansavimo) bendrovė. Įmonė yra suteikusi finansavimą daugiau nei už 35 mln. Eur ir valdo 7 mln. Eur paskolų portfelį.

2015 m. veiklą pradėjęs startuolis „DealLink“ šiuo metu valdo didžiausią atvirą verslo pirkimų sistemą Lietuvoje ir taip pat teikia paslaugas Latvijoje, Estijoje, Suomijoje ir Lenkijoje. Iš viso „DealLink“ platforma naudojasi keli šimtai stambių pirkėjų ir apie 10.000 tiekėjų. Sistemoje jau paskelbta apie pora tūkstančių pirkimų konkursų.

Straipsnis patalpintas portale vz.lt