Į lietuviško kapitalo nebankinio finansavimo bendrovę „SME Finance“ 20 milijonų eurų investuoja fondas iš Pietų Korėjos. Iki šių metų pabaigos „SME Finance“ valdomas paskolų portfelis pasieks 50 mln. Eur, o ateinančiais 2020 metais Baltijos šalių ir Lenkijos įmonėms planuojama suteikti finansavimo už 600 mln. Eur.

Viena didžiausių investicijų Baltijos šalyse į faktoringo bendrovę

„SME Finance“ sandoriu su naujuoju strateginiu investuotoju iš Pietų Korėjos rūpinosi pasaulinė nepriklausoma finansinių brokerių bendrovė „Market Securities“. Londone, Paryžiuje, Ženevoje, Honkonge, Niujorke ir Dubajuje veikianti įmonė aktyviai dalyvavo pristatant Pietų Korėjos verslininkams investicijų perspektyvas Baltijos šalyse.

 

„Kiek mums žinoma, tai yra viena didžiausių investicijų Baltijos šalyse, kai nebankinio finansavimo įmonei per keletą mėnesių planuojama suteikti 20 milijonų eurų, –  teigia Danny Skutelis, „Market Securities“ struktūrinių sprendimų ir alternatyvių investicijų strategijos vadovas. – Tarp daugybės kitų investicinių galimybių „SME Finance“ buvo pasirinkta dėl spartaus augimo, gerų finansinių rezultatų ir labai atidaus rizikos vertinimo. Taip pat įtikino įmonės vadovų pasiryžimas įgyvendinti kitą tikslą – per keletą metų pasiekti pusę milijardo eurų klientams suteiktų paskolų.“  

 

Kaip minėjo Danny Skutelis, investuotojams buvo itin svarbu, kad „SME Finance“ išsiskiria geru rizikos valdymu, o trijų metų veiklos rezultatai žada pagrįstą grąžą. „Mums labai malonu įsitraukti į sparčiai augantį nebankinio finansavimo sektorių šiame regione ir pademonstruoti investuotojams galimybes, atsiveriančias šioje srityje“, – komentuoja Danny Skutelis.

 

Trišalis konfidencialumo susitarimas tarp „SME Finance“, „Market Securities“ ir investuotojo numato, kad tikslus fondo pavadinimas nebus viešai skelbiamas.

 

Spartesnio verslo augimo sieks plėsdama veiklą visose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje

 

Europos Centrinio banko (ECB) duomenimis, per vienerius metus, lyginant 2018 m. ir 2019 m. pirmųjų pusmečių duomenis, Baltijos šalių verslo įmonių bendroji kredito įsipareigojimų suma padidėjo 5,5 proc. Toks augimas, „SME Finance“ ekspertų vertinimu, yra geras ženklas ir didesnei faktoringo paslaugų paklausai. Palankias prognozes sąskaitų finansavimo rinkos augimui didina ir tai, kad tradiciniai bankai griežtina verslo finansavimo sąlygas, ir bankinis skolinimas verslui šių metų pirmąjį pusmetį traukėsi.

 

Šių metų liepą „SME Finance“ atidarė atstovybę Latvijoje, kurioje per pirmą mėnesį suteikė finansavimo už daugiau kaip 1 mln. Eur. Netrukus „SME Finance“ padalinys pradės veikti ir Estijoje.

 

Kreditų limitai augs iki 5 milijonų eurų, palūkanos krinta iki bankinių paskolų lygio

Kaip teigė „SME Finance“ generalinis direktorius Mindaugas Mikalajūnas, naujo strateginio investuotojo pritraukimas ir papildoma 20 mln. Eur finansinė injekcija yra įtikinančių finansinių veiklos rodiklių ir aktyvios partnerių paieškos rezultatas. „Visų pirma, tai svarbi žinia smulkiam ir vidutiniam verslui. Jei iki šiol galėjome vienam klientui suteikti iki 2 mln. Eur limitą, tai naujos investicijos leis jį padidinti iki 5 milijonų. Be to, pigs skolinimas – nuo šiol verslo paskolas galėsime suteikti už 0,5 proc. arba 6 proc. metinių palūkanų, o šis rodiklis jau yra artimas bankiniam finansavimui. Tačiau nuo bankų skiriamės greitesniu sprendimų priėmimu ir lankstesnėmis sąlygomis“, – sako M. Mikalajūnas.

Jo teigimu, tarp nebankinių finansuotojų „SME Finance“ pavyko sukurti didžiausią Baltijos šalyse paskolų portfelį sėkmingai derinant bankinius principus ir  finansinių technologijų naujoves, skaitmenizuojant tiek naujų klientų pritraukimą, tiek greitą finansavimo suteikimą.

Spalio pradžioje „SME Finance“ viešai skelbė, kad per 3 veiklos metus klientų finansavimo suma jau pasiekė 250 mln. Eur ribą. 86 proc. įmonės apyvartos sudaro būtent faktoringo paskolų teikimas. Didžiąją „SME Finance“ klientų dalį sudaro prekybos bendrovės (36 proc.), taip pat paslaugų (20 proc.), logistikos (19 proc.) ir gamybos (16 proc.) įmonės.