Didžiausia nebankinio sąskaitų finansavimo bendrovė „SME Finance“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su tarptautine verslo rizikos valdymo bendrove „Coface“. „SME Finance“ tapo vieninteliu nebankiniu sąskaitų finansuotoju Lietuvoje, kuris verslui gali pasiūlyti gautinų sumų draudimą.

„Smulkus ir vidutinis verslas sudaro Lietuvos ekonomikos pagrindą ir, žvelgdami į ateitį, čia matome didelį potencialą. Tiesa, tradiciniai finansavimo ir rizikos valdymo sprendimai šioms įmonės dažnai neprieinami. Tikime, kad mūsų partnerystė su „SME Finance“ užpildys įžvelgtą spragą bei suteiks šio segmento įmonėms dar daugiau augimo ir plėtros galimybių“, – sako „Coface“ vadovas Lietuvoje Mantvydas Štareika.

„SME Finance“ ir „Coface“ bendradarbiavimas padės smulkioms ir vidutinėms įmonėms minimalizuoti pirkėjų neatsiskaitymo riziką bei suteiks galimybę, esant poreikiui, finansuoti tiek pirkėjams užsienyje, tiek ir Lietuvoje išrašomas sąskaitas.

„Sutartis su viena didžiausių pasaulyje verslo rizikos valdymo grupių leidžia mums savo klientams pasiūlyti dar geresnes sąskaitų finansavimo sąlygas. Tai papildoma paslauga smulkiam ir vidutiniam verslui, kuri leidžia minimalizuoti verslo rizikas bei užtikrinti veiklai ir plėtrai reikalingus finansinius srautus“, – sako „SME Finance“ vykdantysis direktorius Mindaugas Mikalajūnas.

2017 m. sausio-gegužės mėnesiais „SME Finance“ finansavo daugiau kaip 5 mln. eurų sąskaitų. Bendrovės paslaugomis pasinaudojo daugiau nei 50 smulkių ir vidutinių Lietuvos įmonių.

Kaip pastebi M. Mikalajūnas, įprastai gautinų sumų draudimas verslui siūlomas tik iš karto apdraudžiant keletą pirkėjų, tačiau „SME Finance“ leis drausti ir atskirus sandorius ar klientus.

„Verslui šiandien reikia kuo lankstesnių sąlygų, kurių dėl konservatyvių kriterijų ir procesų, negali pasiūlyti bankai, todėl klientams suteikiame galimybę drausti atskirus sandorius, o gautinų sumų draudimo paslaugą galime pasiūlyti ir atskirai nuo sąskaitų finansavimo paslaugos“, – sako „SME Finance“ vadovas.

Naująja paslauga pirmosios pasinaudojo į užsienio valstybes prekes eksportuojančios smulkios ir vidutinės įmonės, taip pat sparčiai pastaraisiais metais veiklą plečiančios transporto ir logistikos bendrovės.

„Transporto sektoriuje, augančios bendrovės neretai susiduria su naujų klientų rizikingumo vertinimo problema ir ilgesniais apmokėjimų terminai, kurie dažnu atveju yra didelė kliūtis įmonei laiku vykdyti savo prisiimtus įsipareigojimus prieš tiekėjus. Pavyzdžiui, išrašytas sąskaitas savo klientams finansuoti norėjusi stambi transporto įmonė pasinaudoti šia paslauga galėjo tik mums pasiūlius gautinų sumų draudimą, o išmokėti pinigai buvo skirti išmokoms vairuotojams, kuro, kelių, lizingos įmokoms ar kitiems einamiesiems mokėjimams dengti“, – pasakoja M. Mikalajūnas.

Logistikos kompanija ABIPA buvo viena pirmųjų „SME Finance“ klienčių bendrovėje įsigijusių „Coface“ draudimo ir eksporto sąskaitų finansavimo paslaugas. „Dirbame ir Vakarų Europos ir Rytų Europos rinkose bei nuolat ieškome naujų klientų. Tai itin konkurencinga aplinka, kurioje susiduriame ne tik su vežėjams įprastu apyvartinių lėšų iššūkiu, bet ir didesne galimo klientų nemokumo rizika. Rizikos valdymo ir sąskaitų finansavimo sprendimas, kurį pasiūlė „SME Finance“ specialistai, leido išspręsti abu mūsų galvos skausmus“, – sako „ABIPA Logistics“ generalinis direktorius Algirdas Berdesius.

2016 m. rugpjūtį veiklą pradėjusi „SME Finance“ per 9 mėnesius finansavo daugiau nei 7,5 mln. eurų vertės klientų sąskaitų. Šiuo metu „SME Finance“ paskolų portfelis sudaro 2,6 mln. eurų, planuojama, kad iki 2019 m. jis išaugs iki 8-10 mln. eurų. Balandį „SME Finance“ investuotojams išplatino 1 mln. eurų vertė įmonės obligacijų. Pritrauktos lėšos skirtos tolesnei veiklos plėtrai.

Šaltinis: https://www.vz.lt/2017/06/21/9827/sme-finance-ir-coface-pasiule-naujus-sprendimus-smulkiajam-ir-vidutiniam-verslui