SME Finance ir toliau intensyviai dirba, kad finansavimo verslui paslaugos būtų patogios, greitos ir lengvai prieinamos. Šiuo metu kartu su partneriu UAB INVENTI įgyvendinamas ES struktūrinėmis lėšomis finansuojamas projektas „Inovatyvios kredito rizikos vertinimo sistemos sukūrimas“, kurio bendra vertė – 1,2 mln. EUR. Projekto metu bus sukurta naujos kartos kredito rizikos vertinimo sistema, paremta dirbtiniu intelektu.

Inovatyvi kredito rizikos vertinimo sistema galės automatizuoti nedidelių sumų (pvz. iki 50 000 EUR) finansavimą smulkiam ir vidutiniam verslui (SVV).

Tokiai sistemai sukurti, reikalingi patikimi kreditingumo vertinimo (skoringo) ir sprendimų priėmimo moduliai. Šiuo metu rinkoje esami skoringo sprendimai yra pagrįsti įmonių finansinių rodiklių analize ir nemokų registrų informacija, tačiau jų tikslumas nėra pakankamas, nes:

a) kaip taisyklė MVĮ įmonių finansinės ataskaitos nėra audituojamos nepriklausomų auditorių, tai leidžia subjektyviai atvaizduoti įmonės finansinę situaciją;

b) metinės finansinės ataskaitos rodo įmonės praėjusių metų veiklos rezultatus ir neatspindi dabartinės įmonės situacijos;

c) pagrindinės finansinės ataskaitos (balansas ir pelno nuostolis) neatspindi įmonės finansinių srautų, kurių nesuvaldymas yra viena dažniausių bankroto priežasčių (įmonės gali veikti pelningai, bet bankrutuoja nes pirkėjai su ja neatsiskaito). 

Finansinių duomenų atvėrimas (PSD2) įgalina bankų klientus dalintis savo bankinių sąskaitų išrašais, o sąskaitos išrašo informacija yra pati naujausia ir objektyvi informacija, išsprendžianti aukščiau įvardintus finansinių ataskaitų trūkumus. Kuriama sistema prie klasikinių skoringavimo duomenų šaltinių (nemokų ir finansinių ataskaitų) prijungs sąskaitos išrašo informaciją, tokiu būdu gaunant daug aukštesnio tikslumo skoringą.

Kredito rizikos vertinimo sistemos poreikis rinkoje yra didelis, nes visos tikslinės rinkos – ir verslo paskolų, ir faktoringo tiek Lietuvoje, tiek ES šalyse demonstruoja stabilų augimą.

Stambiosios finansavimo institucijos (bankai, kredito unijos) neturi įrankio, kuris leistų optimizuoti ir automatizuoti smulkių paskolų išdavimo procesą, todėl SVV finansavimo paraiškų vertinimas užtrunka ilgai ir daug jų yra atmetama.

Tiek bankinės, tiek nebankinės finansavimo institucijos, norėdamos sėkmingai konkuruoti, privalo investuoti į naujos kartos efektyvius sprendimus.

Įgyvendinus projektą sistemos pardavimai planuojami ES šalių rinkose kur analogiškų produktų nėra.

Prisidėti prie sėkmingo projekto įgyvendinimo galite ir Jūs. Tereikia su mumis pasidalinti vienu ar keliais Jūsų Jūsų giminaičių, draugų ar kitų pažįstamų įmonės pagrindinio banko išrašais, kurie paglbės testavimuose bei stipriai prisidės prie sėkmingo sistemos kūrimosi. Tai lengvai padaryti galima paspaudus šią nuorodą: SME Finance