„SME Finance leasing“ žengia į privačių klientų segmentą ir pradeda jiems teikti  automobilių lizingo paslaugą. Pasak bendrovės direktoriaus Tomo Šūmakario, tokį sprendimą lėmė išaugusi lizingo paslaugų paklausa rinkoje ir bendrovės strategija – greitai ir lanksčiai teikti finansines paslaugas visiems klientams.

Per pirmuosius metus privačių klientų automobilių įsigijimui finansuoti bus skirta 10 mln. eur. Finansavimo sąlygos priklausys nuo kliento rizikos ir turto vertinimo, finansuojamos sumos, tačiau išliks konkurencingos. „Būsime konkurencingi, nes norime užimti stabilias pozicijas rinkoje. Išlaikysime savo verslo filosofiją: atidžiai įsiklausysime į kiekvieno kliento poreikius, kad galėtume pasiūlyti geriausią finansavimo sprendimą. Be to, naujai įkurtas SME neobankas stipriai prisidės gerinant finansavimo sąlygas klientams“, – planus atskleidžia „SME Finance leasing“ direktorius T. Šūmakaris.

„SME Finance leasing“ automobilių lizingo paslauga privatiems kaip ir verslo klientams siūloma su likutine verte. Klientui tai didelis privalumas, nes nustačius turto likutinę vertę ir ją įsipareigojus sumokėti su paskutine lizingo įmoka, sumažėja kas mėnesį mokamos įmokos. Klientai lizingo paraišką gali greitai ir patogiai užpildyti internetu, o kam patogiau – paskambinus telefonu ar apsilankius pas partnerius.

Nors daugelis alternatyvių finansuotojų orientuojasi į paskolų produktus verslo klientams, paslaugų plėtrą privatiems klientams padiktavo rinkoje susidariusi situacija. T. Šūmakario teigimu, šiuo metu rinkoje lizingo paslaugų poreikis didesnis nei su juo gali susidoroti esami rinkos žaidėjai. Dėl to nukenčia klientai: pailgėja paslaugos suteikimo laikas, ją gauti sunkiau, o sąlygos ne visada palankios. „Klientai sprendimo priversti laukti kelias savaites ar daugiau, be to, bankai vis dar linkę pirmenybę teikti saviems ar „patogiems“ klientams, kurių yra mažesnė rizika, turtas tenkina keliamus kriterijus ir pan. Mažesni rinkos dalyviai neturi reikiamos infrastruktūros, o po lizingo „vėliava“ neretai padavinėja ir vartojamąsias paskolas. „SME Finance leasing“ turi vieną geriausių lizingo procesų Lietuvoje, todėl matydami esamą padėti rinkoje, nusprendėme plėstis ir į kitus segmentus“, – teigia  bendrovės atstovas.

Pirmiausia automobilių lizingo paslauga privatūs klientai galės pasinaudoti Lietuvoje, o vėliau ir Baltijos bei kitose šalyse, kur ketina plėstis „SME Finance“ grupė. Planuojama, kad paslaugų privatiems klientams pasirinkimas ateityje taip pat augs.