Didžiausia Baltijos šalyse smulkaus ir vidutinio verslo nebankinio finansavimo įmonė „SME Finance“ pritraukė papildomus 3 mln. Eur investicijų, neviešai išplatinusi tris naujas obligacijų emisijas.

Bendrovė VŽ pranešė, kad buvo išplatintos 1-3 metų trukmės obligacijos, jas išpirko 6 neįvardijami investuotojai. Nenurodoma, kokios buvo obligacijų palūkanos

Teigiama, kad per obligacijas pritrauktos lėšos bus panaudotos paskolų portfelio iki 20 mln. Eur padidinimui.

Įmonė skelbiasi per pirmąjį pusmetį savo valdomą paskolų portfelį padidinusi 1,5 karto, iki 12 mln. Eur.

Skaičiuojama, kad „SME Finance“ šiemet per neviešus obligacijų siūlymus jau pritraukė 5 mln. Eur investicijų. Be pritrauktų lėšų, savo įstatinio kapitalo ir sukaupto pelno, bendrovė skolinimui taip pat naudoja 5 mln. Eur kredito liniją, gautą iš Jungtinės Karalystės investicinio fondo „Advance Global Capital“.

2016 m. veiklą pradėjusi „SME Finance“ yra suteikusi finansavimo už daugiau kaip 60 mln. Eur. Šiuo metu įmonė valdo 12 mln. Eur vertės paskolų portfelį. Įmonė daugiausiai teikia sąskaitų kreditavimo paslaugas.

„SME Finance“ bendradarbiauja su tarptautine kreditų draudimo bendrove „Coface“.

Š. m. liepos 4 d. „SME Finance“ pasirašė bendradarbiavimo sutartį su UAB „Investicijų ir  verslo garantijos“ („Invega“), kurios pagrindu galės teikti faktoringo paslaugas smulkiam ir vidutiniam verslui.

Straipsnis patalpintas portale vz.lt