Lietuvos banko teikimu Europos Centrinis Bankas (ECB) išdavė specializuoto banko licenciją „SME Finance“ steigiamam neobankui „SME Bank“. Kaip ir planuota anksčiau, „SME Bank“ savo veiklą pilnai pradės nuo 2021 metų vidurio ir pasiūlys naujų paslaugų, kurių „SME Finance“ iki šiol neteikė.

„SME Bank“ veiks kaip atskiras juridinis vienetas, turintis atskirą vadovų komandą ir prie „SME Finance“ jau siūlomų paslaugų tokių kaip faktoringas, lizingas, verslo paskolos ir paskolos su NT įkeitimu teiks naujas – mokėjimų pavedimus, indėlius, kurie bus priimami ir iš fizinių asmenų. Taip pat ateityje bus svarstoma ir apie garantijas verslui.

„Neobanko steigimui ruošėmės kruopščiai ir atsakingai. Pirmiausia norėjome susikurti stiprią klientų ir kapitalo bazę bei sulaukti, kada rinkoje atsiras didesnė tokio tipo bankinių paslaugų paklausa. O dabar ji tikrai yra, nes turime vieną sparčiausiai augančių smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) įmonių sektorių visoje Europos Sąjungoje (ES). 

Be to, statistika rodo, kad  2020 m. bankų paskolų verslui portfelis Lietuvoje traukėsi ir bankams sumažinus rizikos apetitą bei sugriežtinus skolinimo standartus, Lietuvos verslai pradėjo dar aktyviau žvalgytis alternatyvaus finansavimo galimybių. Viliamės, kad „SME Bank“ tas galimybes ir praplės“, – teigia „SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas bei priduria, kad licencijavimo procesas buvo sklandus, nes prie jo dirbo profesionalų komanda ir vyko konstruktyvus dialogas.

„SME Bank“ komandą sudarys itin patyrę specialistai, kurie per daugelį metų finansų srityje yra gerai įsigilinę į visas svarbiausias detales ir puikiai žino kliento poreikį, todėl galės geriausiai prisitaikyti prie verslo. 

Planuojama išsiskirti konkurencinga paslaugų kainodara su daug greitesniu ir paprastesniu, lyginant su tradiciniais bankais, paslaugų suteikimo procesu ir itin paprastu administravimu leidžiančiais efektyviau valdyti klientų krepšelį. Visa tai užtikrins moderni IT platforma ir mobilioji programėlė. Taip pat ateityje bus didinama finansinės ekosistemos aprėptis ir suteikiama dar daugiau galimybių klientui naudojantis finansavimo produktais.

Anot „SME Bank“ verslo klientų departamento direktoriaus Pauliaus Jaugos, licencijos gavimas – labai svarbus postūmis į priekį, tačiau tai yra tik dalis jau esamų ir numatytų darbų eigos. Dabar daug dirbama ties tuo, kad  „SME Bank“ pradėjus veiklą ne tik kalbomis, bet ir konkrečiais veiksmais pademonstruotų išskirtinę paslaugų kokybę, itin artimą santykį su klientu. Kad apie daug geresnį paslaugos pritaikymą paslaugomis besinaudojantis klientas ne tik girdėtų, bet ir pajustų.
 

„Šiuo metu jau pasirašytos sutartys dėl platformos kūrimo, baigiamas kurti logotipas ir stiliaus knyga, auga mūsų darbuotojų komanda, kurią sudaro jau 12 asmenų. 

Tačiau svarbiausia tai, kad mes dar iki banko veiklos pradžios išsamiai analizuojame rinką, domimės, kuris neobankų privalumas prieš tradicines finansines įstaigas potencialius klientus domina labiausiai. Matome sparčiai augantį pigesnių, greitesnių paslaugų ir paprastesnio, ne tokio biurokratinio proceso poreikį, todėl esame stipriai orientuoti į technologinę pažangą, leidžiančią klientams sutaupyti ne tik laiko, bet ir pinigų“, – teigia jis.

Ateityje numatoma „SME Bank“ plėtra ir kitose Baltijos šalyse bei Lenkijoje. Planuojama valdyti apie 200 mln. Eur. portfelį ir aptarnauti 5000 verslo klientų.

Plečiantis veiklai, šiuo metu „SME Finance“taip patieško talentų pardavimų, produktų, IT ir AML/KYC srityse. Domina? Susisiekite el. paštu [email protected] ir pasikalbėkime!