Esame finansavę daug verslų, todėl galime drąsiai pasakyti, kad viena dažniausių problemų augti siekiančioms įmonėms – apyvartinių lėšų trūkumas, teigia didžiausios Baltijos šalyse nebankinio finansavimo įmonės „SME Finance“ generalinis direktorius Mindaugas Mikalajūnas. Tiesa, anot jo, šiais laikais tokios problemos jau nebėra didelė kliūtis, nes daug greičiau ir lengviau prieinamas finansavimo paslaugas siūlo alternatyvieji finansuotojai. „SME Finance“ vadovas bei kiti šios įmonės specialistai pasidalijo patarimais, kada ir kuriuo atveju geriausia rinktis tam tikrą finansavimo būdą.

Anot M.Mikalajūno, šiuo metu alternatyvūs finansuotojai gali pasiūlyti platų finansavimo paslaugų spektrą: įvairias verslo paskolas, paskolas su NT įkeitimu, faktoringą ir lizingą. Tačiau kiekvienas iš šių finansavimo sprendimų verslui yra veiksmingas tik tada, jeigu jis pritaikomas tinkamoje situacijoje ir tinkamu laiku.

Populiariausia priemonė – verslo paskola

Sparčiai augančiam verslui būtina turėti pakankamą kiekį apyvartinių lėšų ir pakankamai kapitalo investicijoms, o viena populiariausių finansinių priemonių, leidžiančių tai turėti yra verslo paskola, kuri gali būti siūloma ir su NT įkeitimu.

„Pasiūlius kredito bendrovei NT užstatą (tai gali būti jūsų biuras, gamykla ar kitas pastatas) paskolą teikianti bendrovė yra užtikrinta, kad savo paskolintą sumą ji vienu ar kitu būdu atgaus, todėl gali suteikti didesnę paskolą ar lankstesnes sąlygas“ – teigia M. Mikalajūnas.

Anot M.Mikalajūno, verslo paskolas siūlančių finansuotojų dabar labai daug, todėl svarbu įsigilinti į tokias būsimo partnerio detales kaip patirtį, ten dirbančius specialistus, požiūrį į klientą, bendravimo pobūdį ir pan.

„Ieškant partnerio finansavimui, patarčiau nevengti užduoti klausimus potencialiam finansuotojui ir išsiaiškinti visas sąlygas, o ne tik metinę palūkanų normą. Mūsų tikslas – pateikti geriausią pasiūlymą pritaikytą prie individualių kliento poreikių. Tad, bendraujant įsigiliname net į smulkiausias detales. Būtent todėl dabar su Invega priemonėmis klientai pas mus gali kompensuotis net iki 95 proc. palūkanų”, – pasakoja „SME Finance“ vadovas.

Kyla problemų su sąskaitų apmokėjimu? Rinkitės faktoringą

Dažnai išrašius sąskaitą klientams, jos apmokėjimo dar tenka laukti visą mėnesį, o kai kuriais atvejais ir ilgiau. Dėl vėluojančių atsiskaitymų įmonei ima trūkti apyvartinių lėšų dėl ko stoja ir jos plėtra. Šiuo atveju tinkamiausia išeitis – faktoringo arba kitaip tariant sąskaitų finansavimo paslauga.

Faktoringo paslauga yra sukurta tam, kad galėtumėte atlaisvinti savo apyvartines lėšas praktiškai be jokių finansinių įsipareigojimų. Sąskaitos finansavimo paslaugas teikianti bendrovė visą atsakomybę ir tolimesnį bendravimą su klientu (pavyzdžiui, nemokumo atveju) prisiima sau, o pinigus iš karto perveda jums, tad tai gali smarkiai padidinti jūsų įmonės pinigų srautą“, – pasakoja „SME Finance“ pardavimų vadovas Baltijos Šalims Lukas Baškys.

Anot jo, net ir koronaviruso pandemijos metu, faktoringo paslaugą „SME Finance“ suteikti gali vos per vieną darbo dieną, dėl to, kad bendradarbiauja su tokiais tarptautiniais prekinio kredito draudikais kaip „Coface“, „Euler Hermes“.

Lizingas tinka įmonėms ieškančioms didesnio lankstumo

Lizingas leidžia įsigyti įmonei įrangą, mokant už ją dalimis, tačiau naudojantis iš karto. Tai suteikia galimybę toliau vystyti savo verslą, kadangi mokant už įsigytą turtą dalimis, neįšaldote apyvartinių lėšų, o tai leidžia plėsti daugiau sričių vienu metu.

SME finance leasing“ vadovas Tomas Šūmakaris kalbėdamas apie lizingo privalumus lyginant su paskola, išskiria lizingo su likutine verte paslaugą.

„Privalumas tas, jog jeigu klientas pageidauja sumažinti mėnesines įmokas už turtą, gali būti numatoma turto likutinė vertė. Klientas įsipareigoja sumokėti likutinę turto vertę su paskutine įmoka pagal numatytą lizingo mokėjimo grafiką. Tad skirtingai nei verslo paskola, lizingas suteiks įmonei daugiau lankstumo, nes savo veiksmus galima paplanuoti pagal esamą įmonės finansinę situaciją.“, – paslaugos principą paaiškina „SME finance leasing“ direktorius.

T.Šūmakaris pataria prieš pasirašant lizingo sutartį rimtai įvertinti kelis aspektus: „Apsvarstykite, ar turtas tikrai yra reikalingas, įsivertinkite galimybes mokėti įmokas ir numatykite, kaip elgsitės pasikeitus aplinkybėms. Aptarkite visas sąlygas su finansuotoju nuodugniai ir į viską pažvelkite atsakingai, nes įsipareigojimų nevykdymas gali pakenkti jūsų kredito istorijai“.

„SME Finance“ išmanių technologijų pagalba taupo klientų laiką

„SME Finance“ savo klientui finansavimo procesą stengiasi padaryti kuo paprastesniu ir efektyvesniu, todėl turi sukūrusi ir toliau plėtoja savitarnos sistemą, kuri leidžia labai paprastai atlikti indentifikacijos procesą, užpildyti paraišką ir iškart savitarnoje gauti finansavimo pasiūlymą bei sutartį. Klientui nereikia niekur eiti, jis prisijungia vienu kanalu ir viską, ko jam reikia, gauna ir padaro vienoje platformoje.

Šis procesas bus dar labiau pagreitintas su unikalia rizikos vertinimo sistema, kuriai įrengti įmonė jau gavo Europos Sąjungos (ES) paramą.

Taip pat „SME Finance“ yra įdiegusi tam tikrų darbą lengvinančių integracijų, kai klientui užtenka telefonu nusifotografuoti savo sąskaitas, o specialus algoritmas iš nuotraukos atrenka, kam ir kiek klientas skolingas ir iki kada reikia tą sąskaitą automatiškai apmokėti.

Šios technologijos leidžia daug ką padaryti už klientą ir neversti jo eiti per sudėtingą dokumentų krūvos grandinę, prie kokios buvo pripratinę bankai. Tikimasi, kad tokie įrankiai veiks kuo didesniam klientų ratui.