Didžiausios Baltijos šalyse nebankinio finansavimo platforma „SME Finance“ ir INVEGA pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl papildomų 10 mln. Eur smulkiojo ir vidutinio verslo finansavimui pagal skatinamąją finansinę priemonę „Alternatyva“. Pirmoji 10 mln. Eur parama pagal šią priemonę bendrovę pasiekė dar gegužės mėn. „SME Finance“ yra vienintelis  finansų tarpininkas, per kurį visa paramos suma jau pasiekė verslą.

„Nebankiniai finansuotojai jau turėjo galimybę  įrodyti savo svarbą gaivinant ekonomiką, ypač kai tradicinis finansavimas Lietuvos verslui šiandien tapo sunkiai prieinamas. Po trumpo atsigavimo laikotarpio, kai verslui vėl tenka susidurti su COVID-19 pandemijos iššūkiais, mūsų atvirumas, lankstumas bei greitis, priimant finansavimo sprendimus, tampa kaip niekad svarbus užtikrinant smulkaus ir vidutinio verslo tvarumą”, – teigia „SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas.. 

Iki 10 mln. Eur iš papildomai gautos „Alternatyva“ priemonės paramos „SME Finance“ skolins su  de minimis pagalba, kuomet paskolos kaina yra ne didesnė negu 7 proc. metinės palūkanų normos, įskaitant visus galimus mokesčius. Dėl paskolos de minimis pagalba gali kreiptis smulkiojo ir vidutinio verslo  atstovai, kurių veikla finansų tarpininkų vertinimu yra tvari, o planuojami piniginiai srautai yra pakankami įsipareigojimams įvykdyti.  Didžiausia paskolos suma, kurią verslas gali gauti pagal priemonę „Alternatyva“ de minimis pagalba, yra 500 tūkst. Eur, o pačios paskolos dydis neribojamas. Įprastomis sąlygomis „SME Finance“ finansavimas verslui gali siekti iki 5 mln. Eur.

Finansavimas gali būti teikiamas kaip paskola, faktoringas arba finansinė nuoma, lizingas.  Priemonė ne tik suteikia papildomo kapitalo alternatyviems finansuotojams – įmonės, pasinaudojusios šia priemone, gali kreiptis į INVEGĄ dėl palūkanų kompensavimo ir metines palūkanas susimažinti nuo 7 % iki 0,35 %.

[rounded_button link=’https://www.smefinance.eu/finansavimas/gauti-finansavima/’ text=’Gauti finansavimą’]