Pastebima, kad poreikis ir susidomėjimas nebankiniu finansavimu per pastaruosius metus ženkliai išaugo. Mažoms ir vidutinio dydžio įmonėms reikalingi individualūs finansavimo sprendimai, kurie padeda įsitvirtinti rinkoje, būti lankstesniems, turėti didesnę derybinę galią prieš tiekėjus ar partnerius, sklandžiai vykdyti savo veiklą ir apsidrausti nuo grėsmių, su kuriomis tenka susidurti.

Faktoringas yra paremtas sąskaitų finansavimu, todėl papildomas užstatas nereikalingas. Toks finansavimas gali padėti įmonei, kai trūksta apyvartinio kapitalo ar kai įmonės nefinansuoja tradiciniai bankai.

Tai aktuali problema, nes vienas iš veiksnių, kuris apriboja dar spartesnę Lietuvos privataus sektoriaus plėtrą, yra gana suvaržyta tradicinio finansavimo rinka. Be to, nors metinės paskolų apimtys įmonėms nuosaikiai auga, visgi įmonių prašymų dėl naujo kredito suteikimo arba esamų kredito sąlygų keitimo atmetimų nemažėja.

Pavyzdžiui, trečdalis Europos Komisijos apklausoje 2018 m. lapkritį dalyvavusių Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) įmonių teigia, kad per pastarąjį pusmetį jų poreikis bankų kreditams išaugo, o 35% respondentų per pastarąjį pusmetį teikė paraišką kreditui gauti.

Pagal abu aspektus Lietuva yra tarp lyderių visoje Europoje. Ir nors Lietuvos SVV įmonės bene aktyviausiai visoje ES kreipiasi į bankus dėl finansavimo, šalis yra antroje vietoje nuo galo pagal įmonių, kurios iš bankų gavo 100% prašomos sumos, dalį ir pirmoje vietoje pagal respondentų, kurių paraiškos kreditui gauti buvo atmestos, dalį. Lietuvoje tik 41% apklaustų SVV įmonių iš bankų gavo 100% prašomos kredito sumos, kai ES vidurkis – 73%, o pirmaujančioje Belgijoje – net 84%.

Todėl turėdamos perspektyvią verslo idėją įmonės vis drąsiau kreipiasi į alternatyvaus finansavimo bendroves, ieško operatyvių sprendimų veiklos plėtrai. „SME Finance“ vadovas pastebi, kad sąskaitų finansavimu aktyviausiai naudojasi prekybos, transporto ir gamybos įmonės.