Nebankinio sąskaitų finansavimo bendrovės „SME Finance“ ir Lietuvos kosmetikos gamintojos „Cosmoway“ draugystė užsimezgė 2017 m. pavasarį, tačiau per labai trumpą laiką ji tapo tokia stipri, kad pretenduoja iššokti iš standartinio faktoringo (sąskaitų finansavimo) paslaugų teikimo paketo. Be to, ši partnerystė ir „Cosmoway“ istorija – puikus įrodymas, kad faktoringas gali atidaryti net ir tas duris, kurios kitu atveju liktų kuriam, o galbūt ir visam, laikui užvertos.

Apie „Cosmoway“. Šeštus veiklos metus skaičiuojanti pažangi kosmetikos gamintoja „Cosmoway“ jau spėjo užsitarnauti gerą vardą ne tik namų, bet ir užsienio rinkose. Šiuo metu įmonė gamina veido, kūno ir plaukų puoselėjimo priemones Italijos, Danijos, Portugalijos ir kitų Europos šalių prekės ženklams. Be to, kuria ir savo prekės ženklus, iš kurių labiausiai didžiuojasi prieš metus aktyviai vystyti pradėta „Green Feel‘s“ gaminių linija.

Problema. Pagrindinė plėtrą ir augimą stabdanti „Cosmoway“ problema buvo apyvartinių lėšų trūkumas.

„Mes nebesame mažiukai, turime pažangų kosmetikos gamybos fabriką, esame pajėgūs lanksčiai įgyvendinti didelius užsakymus. Jaučiame didelį kosmetikos gamybos poreikį ne tik Lietuvos, bet ir užsienio rinkose. Deja, veiklos pradžioje ne visų projektų ir užsakymų galėjome imtis. Pradžioje tikrai turėjome nemalonios patirties, kada buvome priversti pasakyti „Ne“ patraukliems projektams. Ir tik dėl to, kad trūko apyvartinių lėšų. Tiesiog nebūtume galėję užtikrinti užsakymo terminų. Nei vienas užsakovas neatsiskaito už prekes, kol jų negauna, o mums, pavyzdžiui, kosmetikos ingredientų bei pakuočių tiekėjai, skolon juk taip pat neduoda“, – skaudžią patirtį prisimena viena iš „Cosmoway“ akcininkių ir įmonės rinkodaros vadovė Justė Pinkevičienė.

Sprendimas. Kaip prisimena p. Pinkevičienė, už problemos sprendimą kompanijos akcininkai ir vadovai turėtų būti dėkingi vienam iš partnerių, kuris rekomendavo ne tik faktoringo paslaugą, bet ir „SME Finance“ bendrovę. „Cosmoway“ netruko pasinaudoti ir vis dar naudojasi „SME Finance“ teikiama sąskaitų faktoringo paslauga.

Nauda. „Privalumus pajutome ir įvertinome iš karto. Nors verslui lėšų turbūt niekada nebūna per daug, dabar mums jų trūksta mažiau“, – šypsosi rinkodaros vadovė. „SME Finance“ padėjo bendrovei padidinti apyvartines lėšas, kuriomis „Cosmoway“ gali laisvai disponuoti ir investuoti į įmonės augimą – imtis naujų projektų, įgyvendinti daugiau užsakymų, įsigyti naujų įrenginių ir pan.

Ateities planai. „Nors mūsų bendradarbiavimas prasidėjo maždaug prieš pusmetį, mes jau galvojame apie ateitį ir galimybę išlipti iš sąskaitų finansavimo rėmų. Įsitikinome „SME Finance“ patikimumu ir darbo kokybe, todėl norime kartu paieškoti ir kitokių finansavimo galimybių“, – apie planus užsimena J. Pinkevičienė.

Mindaugas Mikalajūnas

„Cosmoway“ yra gana jauna įmonė, kokios bankams atrodo dar rizikingos. Tuo tarpu „SME Finance“ jai galėjo pasiūlyti finansavimo sprendimus, leidžiančius itin greitai ir be papildomo užstato atgauti uždirbtas lėšas ir jas investuoti į verslą, taip užtikrinant tolesnį augimą.

Finansavome „Cosmoway“ gautinas sumas iš pagrindinių įmonės užsakovų, kurie atsiskaito po 60-90 dienų. Taip pagerinome kliento finansinius srautus, o gautus pinigus „Cosmoway“ galėjo naudoti savo nuožiūra: naujų užsakymų ir projektų įgyvendinimui.

Šalia klasikinio gautinų sumų finansavimo klientui padėjome ir su pirkimų finansavimu: papildoma pinigų „injekcija“ iš SME Finance buvo skirta užsakyti pakuotes naujos produkcijos gamybai, nes jų gamintojai užsieniečiai reikalavo dalinio išankstinio mokėjimo ir nebuvo lankstūs su kitokiomis apmokėjimo sąlygomis.